Geoblog.pl    BPE    Podróże    SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI    Górnośląskie Koleje Wąskotorowe

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe

Polska, Bytom

Wizyta w ramach Industriady - święta Szlaku Zabytków Techniki.

Napisze tyle - wspaniała impreza, super organizacja - na pewno na Śląsk warto wybrać się na organizowaną co roku imprezę zwaną Industradą. My po długimn wertowaniu bardzo długiego i ciekawego programu wybraliśmy te mniejsca, w których po prostu wcześniej nie byliśmy i myslę, że był to całkiem niezły wybór.

Na poczatek wybór padł na Bytomską Stację Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.
Nie bedę się zbyt wiele na ten tamat rozpisywać, bo wszystki informacje znajduja sie na stronie:
Chylę czoła przed grupą zapaleńców, która powoli przywraca koleje do łask.
My mieliśmy okazję obejrzeć cały tabor, parowozownię, chłopaki przejechały się lokomotywą - mój synek nawet prowadził :-), potem cała rodzinka ruszyła do wyścigu drezyną...........na koniec ogladalismy prezentację najazdu lokomotywy na auto i pokazy ratownictwa strażaków......... było super, gdyby nie temperatura sięgająca 40 stopni w cieniu........

szczegóły tutaj:

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018