Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Kotlina Kłodzka    Zamek Grodno

Zamek Grodno

Polska, Zagórze Śląskie

Podziemi na dzień dzisiejszy mamy już w nadmiarze, a jako, ze już się zapuściliśmy tak daleko na północ to trzeba obejrzeć to co ciekawe w pobliżu. Zamek Grodno - to wygląda na coś ciekawego - zwłaszcza, że mamy już na zamek bilety (zakupione kompleksowo razem z biletem do podziemi walimskich)

Zajeżdżamy do Zagórza Śląskiego leżącego u stóp wzgórza zamkowego, a tam pierwsze niemiłe zaskoczenie - nie ma żadnego parkingu, ale na szczęście jest tak późna pora, że nie ma tłoku i można zaparkować gdziekolwiek.
Aby dotrzeć na zamek trzeba się wspiąć w górę 15 minut, a potem coraz i wyżej (już zwiedzając zamek), aż dotrzemy na sam jego czubek, czyli wieże widokową.
Myślę, że choć zamek jest w częściowej ruinie i wszędzie trwają jakieś prace konserwatorskie (tylko niewielka część jest do zwiedzania) to i tak warto tu zajrzeć. Latem odbywa się tu mnóstwo imprez średniowiecznych: turniejów, pokazów, warsztatów, koncertów, ale nie mamy szczęścia na nie trafić.....

Mirka66
Mirka66 - 2013-09-18 16:14
Cudowne zamczysko.Lubie takie miejsca.

zula - 2013-09-19 13:12
...jak piękne zdjęcia!

mamaMa
mamaMa - 2013-09-19 22:23
Zamek bardzo charakterny!

Hania
Hania - 2014-01-26 19:22
Elewacja przy wejściu robi wrażenie a widok z góry na okolicę , super!
Wiele tam do zrobienia!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018