Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Islandia    Ísafjörður - kolejny cudowny cel osiągnięty

Ísafjörður - kolejny cudowny cel osiągnięty

Islandia
Islandia, Ísafjörður

Po całym dniu jazdy znowu docieramy do obłędnego miejsca, w którym spędzimy najbliższy wieczór i noc.

Ísafjörður - to miasteczko wciśnięte między strome ściany fiordu, którego dodatkowo część znajduje się na cypelku wewnątrz fiordu.
Miasteczko samo w sobie jest śliczne, kolorowe. Tu też warto zajrzeć do jednaj z kilku uroczych knajpek z klimatem.My tez robimy sobie dziś święto i fundujemy sobie obiad w takim miejscu. Rybka na talerzu - miód w gębie .......rano pewnie jeszcze pływała !

Do późnej nocy spacerujemy sobie uliczkami, aby poczuć atmosferę tego miasteczka - a właściwie miasta, bo jego populacja liczy aż 2600 mieszkańców ...............tu narodził się obecny prezydent Islandii, tu do niedawna była największa wytwórnia ryb na eksport.
Jest tu uniwersytet, szpital i szkoła muzyczna - dosłownie metropolia :-)

zula - 2015-09-03 10:30
Kolejny wspaniały dzień za Wami...zobaczyłam tak wiele ,że obraz jeden goni drugi...a to wodospad,góry,śnieg i słońce na zamówienie!
Miasteczko śliczne lubię pooglądać kolorowe domy i talerz pełen frykasów :)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018