Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Islandia    4-kilometrowy trekking po pseudokraterach

4-kilometrowy trekking po pseudokraterach

Islandia
Islandia, Stakhólstjörn

Dzisiejszy cel już praktycznie osiągnięty - to jezioro Myvatn ( inaczej zwane jeziorem muszek ) - to właśnie z ich powodu od razu na pierwszym postoju zaopatrujemy się w moskitiery na twarz ....... mocno moim zdaniem przesadzona sprawa, ale maluch jest zachwycony, że nie musi z nimi walczyć ;-)

Nad samy jeziorem i w jego pobliżu jest tyle ciekawych miejsc, ze spokojnie - mamy tu co robić aż do nocy :-)

I punkt programu to trekking po pseudokraterach - to niezwykłe miejsce w którym trenowali pierwsi astronauci przed wyprawą na księżyc.......bo ponoć go przypominają.

Przejście całości trwa ponad godzinę , jest pięknie, niesamowicie kolorowo i do tego upalnie (ostatni odcinek pokonujemy już w krótkich rękawkach.......) , ale niestety po asfalcie ....... wcześniej zastanawialiśmy się widząc ludzi idących wzdłuż drogi - co oni tu robią ?

mikasz
mikasz - 2015-09-15 11:26
Też mieliśmy tutaj bardzo ciepły dzień, temperatura przekroczyła 20 stopni i przydały się krótkie rękawki. No, i dziwna sprawa z tymi muchami - nawet bez siatek na głowach nie widzieliśmy ani jednej.

BPE - 2015-09-15 11:40
my mieliśmy ich tysiące.....zdjęcia musiałam nieźle obrobić, aby nie było na nich czarnych kropek ;-)

zula - 2015-09-15 20:45
...szkoda ,że nie pokazałaś zdjęcia z kropkami
;)

BPE - 2015-09-15 20:46
gdzieś tam są - nie dało się wszystkich usunąć .......

marianka - 2015-09-15 22:27
Powtarzam się, ale... jak tam pięknie!

Eugene
Eugene - 2015-09-16 18:44
Świetna piesza wycieczka w księżycowej scenerii

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018