Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Islandia    Pole geotermalne Hverarönd

Pole geotermalne Hverarönd

Islandia
Islandia, Hverarönd

Kilka kilometrów za jeziorem Myvatn znajduje się cos kompletnie zaskakującego i różnego od tego co widzieliśmy do tej pory.
To geotermalne pole pełne oczek błotnych, gorących źródeł, dymiących kominów i fumaroli. Do tego wszędzie unosi się nieprzyjemny zapach siarki......... całość stanowi niesamowity krajobraz w kolorach od bezowego do pomarańczowego przez całą gamę odcieni........

Robimy podejście tez pod najwyższy szczyt górujący nad okolica, ale szybko się poddajemy (nie my jedyni) - podejście pod śliskich i sypiących się kamieniach jest praktycznie niemożliwe .......

genek
genek - 2015-09-15 20:47
super miejsce. Nie wiem czy mysle o tej samej górce o której piszecie, ale ja tam z Polą w manduce wlazłem na jakąś dość wysoką górkę i potem przechodząc przez tą górkę dotarłem z buta do czarnego miasta , zahaczając po drodze jeszcze o jakis wulkan i baseny termalne. Pamiętam że wiało wtedy niemiłosiernie

mikasz
mikasz - 2015-09-15 22:28
Moje dzieci mają z tym miejscem jedno skojarzenie:"Pożar u kreta!" - doskonale zilustrowane na czwartej fotce!

zula - 2015-09-15 23:07
Fantastyczne miejsce a zdjęcia pokazują atmosferę!

marianka - 2015-09-16 12:31
Ale niesamowite miesjce! W ogóle, Islandia jest tak zróżnicowana, że aż trudno uwierzyć!

Eugene
Eugene - 2015-09-16 18:55
Taką Islandię zawsze sobie właśnie wyobrażałem. Miejsce świetne, chociaż zapewne nieprzyjazne dla człowieka.

mamaMa
mamaMa - 2015-09-29 23:50
"Pozar u kreta" - co za trafne okreslenie dla tego niesamowitego miejsca:-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018