Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Islandia    6km po Parku narodowym Skaftafell

6km po Parku narodowym Skaftafell

Islandia
Islandia, Skaftafell

Kolejny obowiązkowy punkt programu to Park narodowy Skaftafell. Obowiązkowy, choć naszym zdaniem - punkt, który spokojnie można ominąć. Wodospady, które są na trasie, ten główny, który stanowi niejako perełkę - to Skaftafell - daleki jest atrakcyjnością i urodą od tego co już widzieliśmy. Sam szlak jest uroczy i prowadzi przez piękne szczyty oraz mini skansen pierwszych osadników, ale fakt, że tłumy tu na szlaku jak w sezonie w Tatrach - odstraszają nas od tego miejsca.
Całość szlaku zajmuje nam ponad 2 godziny, jest gorąco, bo od wiatru osłaniają tu w większości drzewa.....

Początek szlaku to ogromny parking z wielkim campingiem, hotelami, restauracjami (jakby nie wiadomo co tu było). Jest tu co prawda centrum wypraw na lodowiec, ale robić z tego aż taki "szoł"........ dziwne - zupełnie mi to tu nie pasuje .

My ze wspinaczki lodowcowej rezygnujemy, bo nie mamy ze sobą sprzętu (tylko małe raczki), a wyprawy zorganizowane mają tak absurdalne ceny, że już 2xtaniej jest chyba w Norwegii.

zula - 2015-10-01 16:55
Prawda ...widać ,że ciepło -nie jesteście opatuleni!
Podobno na Islandii są cudne konie?!

Eugene
Eugene - 2015-10-05 12:44
Piękny ten wodospad spadający po stożkach bazaltowych.

mamaMa
mamaMa - 2015-11-22 14:47
Spaliscie w tych uroczych porosnietych mchem domkach?

BPE
BPE - 2015-11-23 07:51
nie....to już obiekty muzealne .....

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018