Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Portugalia    Porady mile widziane

Porady mile widziane

Polska, Gliwice

Kochani - jak już wiadomo - Zula odgadła gdzie jedziemy od pierwszego strzału - gratuluję jej intuicji !
W Portugalii jeszcze nie byliśmy więc potrzebujemy wszelkich porad co warto, a co lepiej odpuścić.

Plan jest taki :
Wylatujemy 18, powrót planowany 26 października
Stacjonujemy przez cały ten czas w Lizbonie w dzielnicy Alfama (mąż ma tam konferencję).

4 dni mamy na zwiedzanie stolicy
Na 3 dni pożyczamy auto i ruszamy na podbój kraju (oczywiście nie całego):

1 dzień - północ (może po Fatimę)
2 dzień - zachód (klify, itp.)
3 dzień - południe (zanim ruszymy musimy jeszcze podskoczyć do ambasady zagłosować :-)

Jakieś pomysły i rady mile widziane - nie za bardzo mam czas, żeby się do podróży przygotować (w przeciwieństwie do Islandii)
Relacja oczywiście tradycyjnie po powrocie, bo jak zawsze - podróż traktuję jako cudowny odpoczynek od komputera :-)

zula - 2015-10-10 17:53
Chciałabym abyście pojechali do Sintra i Cabo da Roca - blisko a bardzo ciekawie.
:-)

mikasz
mikasz - 2015-10-11 10:39
Z całą pewnością wybrzeże wokół Lagos i Przylądek Ciepłych Gaci, ale to już oczywiście wiecie :)

Konyack
Konyack - 2015-10-11 12:41
Nie będę zapewne zbyt oryginalny jeżeli zaproponuję Porto (z międzylądowaniem w Coimbrze)? To ok. 300 km, ale po bardzo dobrych i luźnych drogach. A widok nabrzeża Douro w promieniach zachodzącego słońca wart jest nie tylko miliona dolarów, ale i powrotu po ciemku...

BPE - 2015-10-11 16:49
Zapewne masz rację, ale ze względu na opłacony już pobyt w Lizbonie nie bardzo chcemy oddalać się za bardzo od stolicy.......po za tym to mam być przyjemność i odpoczynek dla wszystkich ........

BoRa
BoRa - 2015-10-11 22:21
Wow, fantastycznie - może się jeszcze trochę wygrzejecie w słoneczku.
Prosisz o porady, akurat jestem wirtualnie na bieżąco z Portugalią, bo przygotowałam fotoksiążkę dla przyjaciół, wszystkie zdjęcia na pamieć znam ;-).Jednak wszystkie najlepsze miejsca już zostały wymienione - Sintra, najbardziej na zachód wysunięty przylądek, Porto - (od ich powrotu piję zamiast wina tylko Porto - pychota), wybrzeże Algrave. Pewnie nie pomogłam za wiele, ale życzę szczęśliwej podróży.
BoRa

genek
genek - 2015-10-12 11:34
od Lagos na W zamiast Fatimy Porto , no chyba ze Fatima przejazdem w drodze do Porto. Fatima to naprawde wielka porażka

zula - 2015-10-12 15:28
...a może samolotem na jeden dzień do Porto!
Lot Ryanair:
Transfer Porto 45 zł czas 30 min
Ceny dla 1 osoby!
:-)

BPE - 2015-10-12 15:48
Zula - dzięki wielkie za podpowiedź, ale troszkę za późno - auto już pożyczone i opłacone ......tym razem jednak nie jedziemy sami ....musimy się troszkę podporządkować pod innych .......może jeszcze będzie okazja .....

pamar
pamar - 2015-10-13 20:50
Oooo, już w tym tygodniu wyjazd! Udanej zabawy :)

zula - 2015-10-28 09:04
Powroty do domu to najmilsza rzecz z podróży!?

Witajcie i z niecierpliwością czekam na relacje :-)

BPE - 2015-10-28 10:00
dzięki Zula ....... już segreguję zdjęcia :-)

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018