Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Portugalia    Centrum stolicy

Centrum stolicy

Portugal
Portugal, Lizbona Baixa

Po długim oczekiwaniu na tramwaj powrotny (jakiś idiota zaparkował sobie na torach) dojeżdżamy do ścisłego centrum stolicy.
Eryk chce wracać do naszej dzielnicy, ale ja przekonuję go, że jak już tu jesteśmy - wypada zwiedzić i tą część miasta.
Wędrujemy więc głównym traktem od głównego placu - Praça do Comércio do góry - tak jak do Baixa Pombalina.
Po lewej stronie mijamy słynną windę, ale rezygnujemy ze stania w długiej kolejce tylko na górę wędrujemy po stromych uliczkach na piechotę. Potem zasłużona przerwa na kawę, soczek i lody na uroczym placu Chafariz do Carmo i można ruszać dalej :-)

Dzielnica jest przepiękna, ale jakoś dziwnie nie przypada nam do gustu - straszna tu komercja, tłumy turystów - zupełnie nie ta atmosfera którą lubimy ..........

Pamar
Pamar - 2015-11-06 09:25
Chwila odpoczynku żeby zebrać siły bo jeszcze trochę dnia zostało

mamaMa
mamaMa - 2015-11-06 23:11
Zwróciłam uwagę na chodniki - w całym centrum taka wypielęgnowana podłoga?

BPE
BPE - 2015-11-07 12:39
W Portugalii wszystkie prawie posadzki wewnętrzne i zewnętrzne zrobione są z białej śliskiej kostki .......mniej lub bardziej wypolerowanej ....... w czasie deszczu nieźle się na tym "tańczy"

Eugene
Eugene - 2015-11-08 12:40
Centrum piękne jak kiedyś, tylko bardziej zadbane.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018