Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Klasztor Howhannawank (Jonasza)
2016
cze

Klasztor Howhannawank (Jonasza)

Armenia
Armenia, Ohanavan

Nie ma czasu .....trzeba ruszać dalej .........
Kilkanaście kilometrów dalej jest kolejne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić : to klasztor Howhannawank.
zbudowany na skraju głębokiego wąwozu przez samego Grzegorza Oświeciciela na początku IV w. (początkowo sama bazylika) , potem rozbudowany o katedrę przekrytą kopułą w kształcie parasola . Zburzone podczas trzęsienia ziemi w 1918r. , dopiero w latach 90-tych zostały dobudowane .

To jedno z tych fantastycznych miejsc, do których nie docierają turyści, które robi na nas wielkie wrażenie .

wiza do Armenii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Armenii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Armenii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
migot
migot - 2016-09-20 10:06
Świetne miejsce, żałuję że tam nie dotarłam!

BPE - 2016-09-20 10:17
nie da się być wszędzie ........myślę, że w Armenii było by co robić przez 2 tygodnie .......

marianka
marianka - 2016-09-21 23:15
Mogłabym napisać to co Migot - ale żałuję, że tam nie byłam! Zresztą, nie tylko tam, ominęliśmy też twierdzę Amberd i tego sobie naprawdę nie mogę wybaczyć!

mamaMa
mamaMa - 2016-09-26 17:36
Pieknie!
A dlaczego "nie ma czasu"?
Jestescie przeciez na wakacjach:-)

BPE - 2016-09-26 18:56
bo albo odpoczywasz, albo cos zobaczysz .......nie da się tego pogodzić :-)

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 19.5% świata (39 państw)
Zasoby: 1684 wpisy1684 3717 komentarzy3717 30318 zdjęć30318 77 plików multimedialnych77

16.06.2017 - 17.06.2017

24.05.2017 - 31.05.2017