Geoblog.pl    BPE    Podróże    2014 - 2017 małe rodzinne wędrowanie    Schron Bojowy Łagiewniki
2017

Schron Bojowy Łagiewniki

Polska, Chorzów

Po wizycie w Katowicach kierujemy się do Bytomia......po drodze jednak zauważamy bunkier, a przy nim mnóstwo wojska. Dzisiejsza impreza wskazuje wyraźnie, ze coś fajnego się tu dzieje. Szybko więc zawracamy i podjeżdżamy do Schronu.

Chwilę później już udaje się nam załapać na zwiedzanie - z pozoru wyglądającego na mały - schronu. W rzeczywistości to 3 piętra podziemne, zawiłe, wąskie korytarze, wspinanie się po drabinach. Ciekawa opowieść naszego przewodnika, który okazuje się być nastoletnim wolontariuszem.
Potem "zabawa" z bronią i noktowizorami ........ chłopaki zachwycone........

Dla zainteresowanych :
Schron od maja do października jest otwarty w każdą II sobotę miesiąca w godz. 10-15.
Prowadzony jest przez grupę zapaleńców, którzy własnym sumptem próbują przywrócić temu miejscu dawny wygląd i wyposażenie.

marianka - 2017-07-10 22:48
O, super miejsce i super grupa zapaleńców!
Swoją drogą czytając sam tytuł myślałam, że chodzi o nasze krakowskie Łagiewniki i zastanawiałam się gdzie tam jest schron :)

Pamar
Pamar - 2017-07-11 06:20
Oj widać, że Eryk zachwycony!

mamaMa
mamaMa - 2017-08-01 11:43
Super namiar - bardzo lubię takich zapaleńców i uważam, że trzeba ich wspierać!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018