Geoblog.pl    BPE    Podróże    2017 - Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Słowacja    Pałac Helikon
2017

Pałac Helikon

Węgry
Węgry, Keszthely

Od głównej drogi odbijamy w kierunku Balatonu, tu chcemy zrobić sobie przerwę na kawę licząc na piękne widoki.
Zanim jednak zawitamy nad osławione węgierskie morze zatrzymujemy się na dłuższą chwilę przy przepięknym obiekcie barokowego Pałacu rodziny Festetics w Keszthely (Helikon Palace Museum).

Budowę pałacu która trwała prawie 150 lat rozpoczęto w 1745 roku. W tym czasie pałac zbudowany początkowo na fundamentach zrujnowanego zamku, został trzykrotnie rozbudowany ostatnio w 1880 roku, według projektu Wiktora Rumpelmayer, pochodzącego z Wiednia. Pałac który powstał możemy oglądać do dziś. Jest to jeden z trzech największych obiektów tego typu, które można podziwiać na Węgrzech. Rodzina Festetics przyczyniła się również do rozwoju miasta. W mieście z ich inicjatywy zostały szpital, szkoła oraz pierwszy w Europie uniwersytet rolniczy który działa do dzisiaj.

Na zwiedzanie niestety nie możemy sobie pozwolić z racji braku czasu i możliwości chodzenia Eryka.
Ale wystarczy nawet krótka wizyta w tym miejscu, aby być oczarowanym !

Mirka66
Mirka66 - 2017-08-27 19:33
Piekny palac.Uwielbiam takie miejsca.Niesamowity klimat.

zula - 2017-08-28 11:14
Piękny pałac!

...tak oglądam i widzę fotograficzny przepych.
Np pierwsze dwa z czego 2 zdecydowanie ładniejsze.Potem jest 8 i 9 ...i jeszcze...
Przepraszam ale czy nie warto pozostawić te najpiękniejsze .
Wiem dla Was to pamiątkowe zdjęcia i trudno się "rozstać" ale my będziemy mieli esencję najpiękniejszą!
:-) Nie chciałam urazić lecz gdyby to przepraszam

BPE
BPE - 2017-08-29 10:09
Masz Zula 100% rację, wrzucałam te zdjęcia i wpis na chwilę przed wyjazdem do Sącza, miałam zredukować zdjęcia, ale jakoś mi to umknęło i tak zostało ......już się poprawiam

mamaMa
mamaMa - 2017-09-01 14:11
Pałace to mój żywioł, a ten jest piękny:-)

Zuli uwaga cenna. Powtarzające się motywy ujęte z różnych stron nużą i zniechęcają, niestety. Jak to dobrze mieć tak dobrych czytelników!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018