Pora jeszcze wczesna - zostawiamy więc bety w hoteliku ( na północy ) i idziemy w kierunku południowym obejrzeć przynajmniej fragment miasta .
szczegółowy opis tej części miasta :
http://fotopodroze.eu/tel-awiw/tel-awiw-centralny/
Przemierzając kolejne ulice docieramy do jednego z kwartałów wpisanego na listę UNESCO - rozglądamy się i szukamy czegoś, co było by warte wpisania na tą prestiżową listę. Oto kilka informacji na ten temat - choć ważny, to zdecydowanie do ominięcia punkt programu - jak dla mnie to najbardziej nieciekawe miejsce w całym mieście...... :
Nazwa “Białe Miasto” odnosi się do zgrupowania prawie 4 tys. budynków wzniesionych w stylu Bauhaus. W latach 20. i 30. do Palestyny napłynęli liczni żydowscy architekci, którzy uciekali z hitlerowskich Niemiec. Budynki przez nich zaprojektowane wzniesiono zgodnie z zasadami architektury szkoły Bauhaus i architekta le Corbusiera. W Tel Awiwie znajduje się największa na świecie liczba budynków wybudowanych w tym stylu. Zespół miejski Białego Miasta Tel Awiwu został umieszczony w 2003 na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. My obejrzeliśmy tylko kilka z nich mieszczących się w okolicy Placu Bialik, część z nich ciężko dojrzeć, bo są ukryte za gęstą roślinnością ogrodów.
Zdecydowanie ciekawszy był kolorowy bazar Carmel , do którego dotarliśmy wędrując dalej na południe.