Geoblog.pl    BPE    Podróże    2009 - 2013 małe rodzinne wędrowanie (5-10)    Magia beskidzkich wsi, czyli mozaika sądecka w skansenie

Magia beskidzkich wsi, czyli mozaika sądecka w skansenie

Polska, Nowy Sącz

Co tu dużo pisac - najciekawsza i najbardziej urocza wizyta w skansenie sądeckim w jakiej udało nam się do tej pory uczestniczyć......Niemal w każdym zakątku skansenu i miasteczka galicyjskiego mozna było odnaleźć coś ciekawego :
pokazy, warsztaty: lanie światła, tkanie i drukowanie płótna, wyrób koronki klockowej, pędzenie śliwowicy łąckiej, dojenie owiec i wyrób serów, tłoczenie oleju lnianego, kręcenie powrozów, toczenie łyżek drewnianych, wytop dziegciu, handel mazią, pieczenie chleba, kołaczy i podpłomyków, smażenie powideł, pieczenie ziemniaków i gotowanie bobu w dymnej chałupie, dojenie krowy i ubijanie masła, pranie kijankami, przygotowanie ługu i bielenie płótna, wyplatanie rękawic furmańskich, toczenie naczyń glinianych na kole garncarskim;

A to tylko mała namiastka tego co warto było zobaczyć.......dnia nam zabrakło, aby byc wszedzie i wszystko zobaczyć.

W niedzielę powtórka, ale juz z innymi warsztatami......nasz synek poszedł z babcią - my z mężem wyjechaliśmy w Tatry :-))
zdjęcia sa wiec tylko z sobotniej imprezy

zula - 2011-09-07 16:15
Interesujące miejsce a jak pięknie zrobione zdjęcia !!!

mamaMa
mamaMa - 2011-09-07 16:35
Szczególnie dwa zdjęcia są super!

zakopianczyk1
zakopianczyk1 - 2011-09-08 12:54
Miasteczko Galicyjskie i Skansen,jedno z przyjemniejszych miejsc na południu Polski... Gorąco Polecamy!!! Fajne zdjęcia...

Mirka66
Mirka66 - 2011-09-08 17:34
Fajne miejsce.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018