Geoblog.pl    BPE    Podróże    2012 - Kaszuby południowe i północne    skansen w Szymbarku

skansen w Szymbarku

Polska, Szymbark

Pierwszy dzień naszych wakacji rozpoczynamy od wizyty w skansenie w Szymbarku - w zasadzie trudno okreslić jednoznacznie co to jest. Miejsce to na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrażenie, z czasem przechadzając się po jego poszczególnych obiektach mam niezły chaos w głowie.
Nastawieni na miejsce rozrywkowe: dom na głowie to główny i jak najbardziej rozrywkowy punkt programu, nagle odnajdujemy w samym centrum miejsce pświęcone Sybirakom z pięknie wkomponowanym pociągiem - takim jakim wywożono ludzi, domem z p[odziemiami w których spali na niewygodnych pryczach upakowani jak sardynki, zdjecia wygładniałych ludzi.......... szok - wspaniała wystawa, ale co ma piernik do wiatraka?
Jaki był zamysł projektanta parku, który umieścił w jednym miejscu obiekty prawie jak z lunaparku i takie miejsce kultu i powagi ?
Nie wiem i nie umiem odpowiedziec na to pytanie.......

Podsumowując jednak - park odwiedzić warto, poczuć się pijanym bez kropli alkoholu w domu do góry nogami - warto, przespacerowac się po urokliwych alejkach, zajrzeć do kilku obiektów typowo skansenowych, przejść się podziemnymi korytarzami bunkra, zobaczyć najdłuższą deskę świata i nie zobaczyć najwiekszego fortepianu (zero informacji gdzie go znaleźć) .......... tak - wszystko to warto.

mamaMa
mamaMa - 2012-08-22 16:53
Chleb, mydlo i powidlo! Przyslowiowo!

zula - 2012-08-22 17:45
"...mysz ...masz "- ale warte zobaczenia - podoba mi się przewrócony domek !

BoRa
BoRa - 2012-08-22 19:48
No i jakie wrażenia w Przewróconym domu? Błędnik nie zwariował?

BPE
BPE - 2012-08-23 08:47
zwariował - każdemu wariuje, choć na mnie takie rzeczy nie robią wrażenia :-))

Eugene
Eugene - 2014-04-05 11:39
Witam. Od niedawna czytam wpisy i proszę się nie dziwić, że po dwóch lata od Waszego wpisu jest komentarz. Dla mnie atrakcje rodzaju domki do góry nogami to żadna atrakcja. Ale Kaszuby to coś wspaniałego, z tym że w Szymbarku nie byłem - ale warto by tam być.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018