Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    Bird Park - największy kryty park ptaków na świecie

Bird Park - największy kryty park ptaków na świecie

Malezja
Malezja, Bird Park

Kolejny pnukt programu to park ptaków. Jest w odległości jakichś 20 minut na piechotę od parku motyli, ale zostaje przegłosowana i jedziemy do niego taksówką (dla mnie spacerowanie w tym upale nie jest problemem, szybko się przystosowuję ...)
Ogród jest przeogromny w całości przekryty siatką. Dzięki temu ptaki nie mają tu podciętych skrzydeł (jak w innch - niestety), ale moga sobie swobodnie latać ku uciesze zwiedzjących.
To fantastyczne wrażenie kiedy idziesz sobie alejką, a tu wielkie ptaszyska plącza Ci sie pod nogami, albo muskają twoja głowę przelatując.

Tu bilety sa juz o wiele droższe : 48 RM dorośli, 38 RM dzieci
Czas to minimum 2 godziny, my spędziliśmy około 2,5 robiąc tylko małe przerwy na łyk wody.

Kiedy wychodzimy z parku rozpętuje się burza, ściana wody uziemia nas na niecałą godzinę w sklepie z pamiątkami, potem robi się na chwilę przyjemnie chłodno. Deszcze tu to generalnie coś kompletnie innego niż znamy - pada raz a porządnie, ale po chwili jest juz suchutko (u nas po takim deszczu byłaby powódź)..... zawsze po deszczu robi się przyjemnie, dopóki nie wyjszie znowu słońce i nie zrobi się kolejna sauna - i tak przez cały rok bo, bo innych pór roku niż lato tu nie ma.

Kolejną atrakcją, która nas czeka po deszczu jest stado małpek skaczących po okolicznych drzewach :-))

mirka66 - 2013-04-04 11:17
Ale pieknie.Ptaki ,wodospady - super.

marianka - 2013-04-04 12:13
Ale cudo! Tak tam musi być gwarliwie!

zula - 2013-04-04 14:23
Kolorowo a ptaki jak słuchają głosów z Polski !
Podziwiam zdjęcia , piękny teren.

mamaMa
mamaMa - 2013-04-04 20:44
Taki maly raj:-)

BoRa
BoRa - 2013-04-04 22:05
Jakie bajeczne kolory! Szkoda że nasze ptaszki rodzime nie posiadają takich kolorów.

Mario
Mario - 2013-04-05 15:58
Aparat może głupawka... za to, FOTY REWELACJA

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018