Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    Petronas Twins Towers - wnętrza i Science Discovery Centre

Petronas Twins Towers - wnętrza i Science Discovery Centre

Malezja
Malezja, KLCC

No i w końcu dochodzimy do chyba najważniejszego punktu programu - No bo być w Kuala Lumpur i nie zobaczyć chyba najpiękniejszych wieżowców świata - to tak jak nie być w Paryżu i nie być pod wieżą Eifla
Tym razem dojeżdżamy z przesiadką metrem, które doprowadza nas prawie pod same wieżowce. Dalej przejściem podziemnym wędrujemy do centrum handlowego pod glównymi wieżami. Centrum jak centrum - wielkie, z samymi drogimi sklepami, całkiem ciekawe architektonicznie. Chłopaki obowiązkowo robią sobie zdjęcia pod bolidem Formuły 1, który za kilka dni staruje w wyścigach, a potem wjeżdżamy na poziom IV, gdzie znajduje się Science Discovery Centre - odpowiednik naszego centrum Kopernika.
Centrum ma sporo ciekawych rzeczy: ekperymenty, symulatory, a za dodatkową opłatą można doświadczyć jak sie czują i co robią pracownicy platformy wiertniczej. Sporo czasu zajmuje nam przejście całości, a na pewno z dzieckiem warto tu zajrzeć, bo sporo sie może nauczyć, a i dla nas coś sie znajdzie :-))

Link do stronki, gdyby był ktoś zainteresowany: http://www.petrosains.com.my/
wstęp: dorośli - 25RM, dzieci - 20RM

mirka66 - 2013-04-04 19:22
Bardzo interesujace miejsce.Troche podobne do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.Mysle jednak ,ze lepsze .

mamaMa
mamaMa - 2013-04-04 20:48
Taki wiezoweic to prawie sztuka!

marianka - 2013-04-05 12:28
Absolutnie sztuka! Piękne!

Mario
Mario - 2013-04-05 16:06
Petronas Twin Towers, już nie najwyższe, ale zgadzam się w 100%, są jednymi z najpiękniejszych wieżowców świata... widok oświetlonych wież po zmroku, dosłownie powala na kolana... szczególnie od strony parku KLCC

zula - 2013-04-05 19:41
Marzenie wielu ludzi - podziwiam ...no i troszkę "zazdroszę ".

BPE
BPE - 2013-04-05 19:45
Ja zazdrościłam przez odkąd zobaczyłam film "Osaczeni".........nawet nie śmiałam marzyć o tym, ze kiedyś tam będę ........

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018