Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    Gardens by the Bay (ogród botaniczny)

Gardens by the Bay (ogród botaniczny)

Singapur
Singapur, Gardens by the Bay

Po przejściu ogrodów odkrytych czekają na nas te pod dachem, na które składają sie 2 części - kazda to zupełnie inna bajka. Wykupujemy oczywiście wejsciówki do obu ogrodów i już wchodzimy do innego świata.
Kiedy zaznaczałam punkt na mapce - okazało się, ze te budynki sa tam dopiero w budowie .........a są krótko mówiąc - nieziemskie.
Dla mnie jako architekta to podwójnie niezwykłe - jakim cudem taką konstrukcję udało się stworzyć - jest na prawdę piękna !!!

A w środku czeka na nas bajkowy świat roślinności z całego świata, przepiękne kwiaty i miły chłodzik........u nas idzie się do palmiarni ogrzać - tu ochłodzić..........

Dodatkowo czeka na nas niespodzianka - symbole wielkanocne są dosłownie wszędzie - pomieszczane miedzy roślinnością.
Jak sie później dowiedziliśmy w Singapurze obchodzi się wszystkie święta, niezależnie jakiego się jest wyznania - to to jak rozumiem !

mirka66 - 2013-04-12 09:04
Cudowne miejsce.A jaka roslinnosc.Bajka.:)

marianka - 2013-04-12 12:44
Fantastycznie połączenie - piękna architektura, nieziemska roślinność i przyjazna temperatura!

zula - 2013-04-12 13:34
Kwiaty- oj jak piękne barwy , pisanki i zające , misie , koszyczki i Twoi najbliżsi - widzę ,że aparatu nie puściłaś z rąk - efekt wspaniały !!!

BPE
BPE - 2013-04-12 13:49
wszystkie zdjęcia sa z 2 aparatów, ja maja głupawką skupiam się na ogóle, te bardziej wyraziste sa canonem męża robione.......on woli szczegóły :-))

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018