Geoblog.pl    BPE    Podróże    2009 - 2013 małe rodzinne wędrowanie (5-10)    Pachnące ogrody, parki i zamek - czyli miłe zaskoczenie

Pachnące ogrody, parki i zamek - czyli miłe zaskoczenie

Polska, Muszyna

Muszynę znam od dzieciństwa, byłam tam tyle razy, że nie zliczę, ale za każdym razem jestem coraz bardziej pozytywnie zaskoczona. Ta uzdrowiskowa miejscowość zmienia się z każdym dniem - pozytywnie!
Tym razem celem naszej wycieczki były pachnące ogrody znajdujące się na wzgórzu w pobliżu pijalni wody mineralnej za kompleksem basenów (które polecam) . Od strony drogi wyglądają niepozornie, nieciekawie i nie ma nawet drogowskazu, ale to co zastajemy na górze jest na prawdę zaskakujące. Co prawda ogrodom jeszcze daleko do tego co widzieliśmy w Singapurze, czy Malezji, ale jak na nasze warunki to na prawdę klimatyczne miejsce - na relaks, ale i wysiłek (poustawiane jest sporo urządzeń).
Na szczycie jest też wieża widokowa - warto się wdrapać !

Kolejne miejsce, które nas zaskoczy to zamek - (sporo się tu zmieniło, sporo jest zrobione) i choć do świetności jeszcze mu daleko, to widać, ze coś się dzieje .
Poniżej zamku tez miłe zaskoczenie - przepiękna aleja wzdłuż potoku, pięknie odnowiony park, co krok to coś nowego.
Zmienia się u nas - na lepsze - to dobrze :-)))

mamaMa
mamaMa - 2013-07-07 22:14
To fajnie, ze po Malezji i Singapurze zaskakuja Cie tak pozytywnie stare katy:-)
Mam nadzieje na zdjecia!
Pozdrawiam!

BPE - 2013-07-07 22:18
zdjęcia będą, tylko tu internet chodzi jak ........

tealover
tealover - 2013-07-08 09:14
Piękne zdjęcia :)

zula - 2013-07-08 13:34
...jak miło , pięknie, kolorowo i zielono!
Myszki się bardzo boję i uciekam szybciej niż ona mnie zobaczy :) pozdrawiam wakacyjnie.

BPE - 2013-07-08 15:04
myszki to pal licho.....jak od kilku dni walczę ze szczurem w piwnicy, który za żadne skarby nie chce się ode mnie wyprowadzić........

BoRa
BoRa - 2013-07-08 18:05
oj ta Twoja piwnica zaprząta Ci ciągle głowę.
Dobrze, że takie cudne widoki możecie podziwiać, ech i te pachnące ogrody - jak to ładnie brzmi - tylko jechać i wdychać zapachy kwiatów i traw.

mirka66 - 2013-07-08 19:06
Piekne miejsca.
W ktorym roku byla slynna bitwa pod Muszyna ?

marianka - 2013-07-10 12:57
Kocham takie pozytywne zmiany. Dzięki za wspominanie ich tutaj!!

irena2005n
irena2005n - 2013-07-13 09:17
pięknie tam....tez tak uważam....

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018