Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Kotlina Kłodzka    Wambierzyce - sanktuarium i szopka

Wambierzyce - sanktuarium i szopka

Polska, Wambierzyce

Jest niedziela - proponuję więc zajrzeć do słynnego sanktuarium w Wambierzycach - przy okazji zobaczymy to miejsce (a jest tego warte).
Po zwiedzeniu sanktuarium idziemy jeszcze zobaczyć jedna atrakcję tej miejscowości, a mianowicie przepiękna ruchomą szopkę Obecna wersja, pochodząca z 2 poł. XIX wieku, umieszczona jest w budynku u podnóża Kalwarii. Inicjatorem jej budowy był Longin Wittig.
szczegóły tutaj:

Zdjęć szopki robić nie wolno było, ale jeśli wpiszecie w googlu "Wambierzyce - ruchoma szopka" - zobaczycie jakie cudowności można obejrzeć. Polecam osobom z dziećmi, ale nie tylko - gwarantuję, że dorośli tez nie będą rozczarowani :-))

Mirka66
Mirka66 - 2013-09-19 19:41
Bylam tutaj kilka lat temu.Super miejsce.

mamaMa
mamaMa - 2013-09-19 22:25
Slynne Wambierzyce!
A zdjec mimo zakazu brak, choc na poczatku wyprawy rewolucyjnie i na przekor byly;-)

Hania
Hania - 2014-01-26 19:28
Wambierzyce, sanktuarium zbudowane jest na wzór Bazyliki w Jerozolimie. Zawsze intrygują mnie , te ogromne schody. Wnętrze wspaniałe. Przy kolejnym zwiedzaniu, odkrywam zawsze coś nowego.
Warto tam być!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018