Geoblog.pl    BPE    Podróże    GOT - w drodze po złoto    Brenna - Hyrca - Przełęcz Karkonoszczonka - Brenna
2016

Brenna - Hyrca - Przełęcz Karkonoszczonka - Brenna

Polska, Brenna

Pierwszy maja najlepiej odświętować w górach.
Jedziemy do Brennej, a dalej bezszlakowo udajemy się na górę Hyrca wzdłuż nieczynnych już od lat wyciągów .
Zastanawiamy się nad przyczyną upadku tej pięknie położonej stacji narciarskiej, ale widząc płoty i informacje "teren prywatny" możemy się domyślać, że było tu jak na Gubałówce - moje i nie dam !
Podejście jest prawie pionowe i daje niezły wycisk - zwłaszcza jak się wstaje prosto od biurka......
Gdy dochodzimy do czerwonego szlaku czekają na nas już same przyjemności - przejście granią w z widokiem na Skrzyczne, a potem odpoczynek na przełęczy pod (albo raczej nad) Chatą Woja Toma.

Zejście żółtym szlakiem tylko na początku jest ostre (śmiejemy się z tych, którzy targają się tu z wózkami) ,........ale potem to już istny spacerek. Po 3 godzinach zamykamy pętlę ....

Punktów GOT - 13

marianka - 2016-05-11 23:09
O, czyżby mimo długiego weekendu nie było tłumów na szlakach?

BPE
BPE - 2016-05-12 09:49
No , właśnie o dziwo nie było .......oczywiście na tym szlaku musiał się znaleźć jakiś idiota na motorze

Eugene
Eugene - 2016-05-13 13:46
Beskid Śląski jest wspaniały.

mamaMa
mamaMa - 2016-05-15 15:27
Majówka jak się patrzy:-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018