Geoblog.pl    BPE    Podróże    2014 - 2017 małe rodzinne wędrowanie    Pociagiem retro przez Dolinę Popradu
2016

Pociagiem retro przez Dolinę Popradu

Polska, Muszyna

Już od lat obiecujmy sobie udział w tej fantastycznej imprezie, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie .
Tym razem tez od dawna nie ma biletów na przejazd, ale organizatorzy wpadają na pomysł, aby podczas postoju w Krynicy zrobić pociągiem 2 dodatkowe kursy na trasie do Muszyny i z powrotem.
No to grzech nie skorzystać !
Zbieramy się późno, bo wczorajszy grill ze znajomymi zakończył się dzisiaj ......., ale i tak udaje się nam dogonić pociąg w Żegiestowie.
Do odjazdu z Muszyny mamy jeszcze troszkę czasu, idziemy więc na spacer na Zapopradzie. Muszyna stała się najchętniej odwiedzaną w tej chwili miejscowością - jest na prawdę urocza i polecam ją odwiedzić - choćby na weekend :-)

A potem zaczyna się radocha , chętnych więcej niż miejsc, ale co tam ....... ten odcinek można pokonać nawet na metalowym łączniku między wagonami .......... i nie ważne, że wygląda się potem jak górnik, bo cała sadza z komina leci na nas .......
W Krynicy przerwa 20 minut i zawracamy ...........

Wycieczka udana , fantastycznie patrzeć ile uśmiechu na twarzach wywołuje ten pociąg .......... i to na wszystkich twarzach - tych jadących i tych obserwujących :-)

A ja ze swojej strony zapraszam na kolejne tego typu imprezy - jeszcze są bilety - nawet w wakacje :

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

pamar
pamar - 2016-05-31 12:41
Wieki temu byłam w Muszynie na kolonii... Pociąg super!

BPE
BPE - 2016-05-31 12:43
to zapraszam teraz - to miasteczko przeszło istną rewolucje - dobra władza robi swoje :-)

joael
joael - 2016-05-31 19:06
Bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu. Gratulacje!

zula - 2016-05-31 19:44
Film fantastyczny!

marianka - 2016-06-08 19:43
Ale czad! Ja muszę też pamiętam z bardzo dawnych lat z jakiejś Zielonej Szkoły i po tym wpisie myślę, że koniecznie muszę ją jeszcze raz odwiedzić!

Eugene
Eugene - 2016-06-15 18:00
Super jazda a nawet odlot !!!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018