Geoblog.pl    BPE    Podróże    SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI    Siemianowickie Centrum Kultury - Park Tradycji
2016

Siemianowickie Centrum Kultury - Park Tradycji

Polska, Siemianowice Śląskie

Kolejny punkt programu to Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich.
Kolejne zrewitalizowane miejsce po starej kopalni stanowi aktualnie nie lada atrakcję.
Park Tradycji to obiekt poprzemysłowy, który pełni obecnie funkcję instytucji kultury, powstały w wyniku renowacji budynku maszynowni i szybu wyciągowego kopalni „Michał” oraz przyległego terenu w siemianowickiej dzielnicy Michałkowice.

Dzisiaj trwa tu co prawda wielka feta, która przypomina raczej odpust, ale i tak mogę z czystym, sumieniem polecić to miejsce do odwiedzenia.

Przed główna brama stoi Pan z tabliczką "wycieczka" - wiem, że o 19 jest ostatnia tura zwiedzania, mamy akurat 20 minut - idealnie ........zabieramy więc od Pana bilety na wycieczkę i 20 minut później stawiamy się przed budynkiem. Kiedy myślałam o zwiedzaniu - byłam pewna, ze zwiedzimy budynki pokopalniane, tymczasem okazało się, ze załapaliśmy się na 2-godzinną wycieczkę autokarową po wszystkich ciekawych obiektach Siemianowic.

I tak kolejno przyszło nam zwiedzić :

1. Centrum Kultury Zameczek mieszczące się w Parku Górnik

2. Pałac Miroszewskich/Donnersmarcków , który aktualnie jest w odbudowie i renowacji - obiekt jest przepiękny więc warto tu będzie zajrzeć ponownie jak skończą odbudowę

3. Willa Fitznera z bardzo ciekawą historią :

pamar
pamar - 2016-06-16 22:32
O jak fajnie Was oprowadzili, a właściwie obwieźli :))

zula - 2016-06-17 10:02
Doczytalam ,że w Willi Fitznera jest możliwość zawarcia związku małżeńskiego... bez żadnej opłaty!
Do końca 2015 roku obowiązywała oplata za wynajęcie sali .
Brawo Urząd Miasta ...wiwat Państwo Młodzi !

Eugene
Eugene - 2016-07-12 14:45
Stare piękno wracała do łask, oby tak dalej.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018