Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Jezioro Sewan i Klasztor Sewan
2016
cze

Jezioro Sewan i Klasztor Sewan

Armenia
Armenia, Sewan

Wschodnia część kraju: tu znajdziemy ogromny akwen wodny - największy na Zakaukaziu - jezioro Sewan (1916m n.p.m.) .

Każdego lata Ormianie przybywają tu, aby odpocząć do upałów w mieście, piękna okolica jeziora nazywana jest Syberią Armenii.
Dzięki eksperymentom za czasów Związku Radzieckiego dotyczącym podnoszenia i obniżania poziomu wody - wyspa na której znajdował się klasztor Sewan stała się półwyspem ....... i tak teraz możemy podjechać do stóp wzgórza ............

Klasztor wzniesiony został w IX w. z tufu wulkanicznego, dlatego nazwany został czarnym klasztorem ,ale pierwsze zabudowania sięgają aż IV w.

Miejsce jest fantastyczne, rozciągają się stąd przepiękne widoki na jezioro ........

wiza do Armenii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Armenii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Armenii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
migot
migot - 2016-09-19 10:38
Ładnie ale chłodno :) Ale po upalnym Erywaniu to nawet dobrze :)

BPE
BPE - 2016-09-19 11:55
my mieliśmy upał ....zero wiatru !

marianka
marianka - 2016-09-21 23:11
Pięknie! Ja jakoś tego jeziora nie zapamiętałam jako specjalnie urokliwego, ale Twoje zdjęcia sprawiają, że chyba zmienię zdanie :)

mamaMa
mamaMa - 2016-09-26 17:30
Jezioro raz ladne, raz nie, choc na ostatnim zdjeciu - piekne:-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 17% świata (34 państwa)
Zasoby: 1551 wpisów1551 3193 komentarze3193 26468 zdjęć26468 75 plików multimedialnych75

02.09.2016 - 05.09.2016

26.08.2016 - 28.08.2016