Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Jezioro Sewan i Klasztor Sewan
2016

Jezioro Sewan i Klasztor Sewan

Armenia
Armenia, Sewan

Wschodnia część kraju: tu znajdziemy ogromny akwen wodny - największy na Zakaukaziu - jezioro Sewan (1916m n.p.m.) .

Każdego lata Ormianie przybywają tu, aby odpocząć do upałów w mieście, piękna okolica jeziora nazywana jest Syberią Armenii.
Dzięki eksperymentom za czasów Związku Radzieckiego dotyczącym podnoszenia i obniżania poziomu wody - wyspa na której znajdował się klasztor Sewan stała się półwyspem ....... i tak teraz możemy podjechać do stóp wzgórza ............

Klasztor wzniesiony został w IX w. z tufu wulkanicznego, dlatego nazwany został czarnym klasztorem ,ale pierwsze zabudowania sięgają aż IV w.

Miejsce jest fantastyczne, rozciągają się stąd przepiękne widoki na jezioro ........

migot
migot - 2016-09-19 10:38
Ładnie ale chłodno :) Ale po upalnym Erywaniu to nawet dobrze :)

BPE
BPE - 2016-09-19 11:55
my mieliśmy upał ....zero wiatru !

marianka - 2016-09-21 23:11
Pięknie! Ja jakoś tego jeziora nie zapamiętałam jako specjalnie urokliwego, ale Twoje zdjęcia sprawiają, że chyba zmienię zdanie :)

mamaMa
mamaMa - 2016-09-26 17:30
Jezioro raz ladne, raz nie, choc na ostatnim zdjeciu - piekne:-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018