Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Twierdza Amberd - miejsce magiczne
2016

Twierdza Amberd - miejsce magiczne

Armenia
Armenia, Amberd

Kolejne miejsce, które na pewno na zawsze zapadnie w naszej pamięci, to twierdza Amberd leżąca na wysokości 2300m na zboczu Aragatu ............aura sprzyja nam nadal, bajeczne kolory szafirowego już nieba na tej wysokości + kolory letnich kwiatów sprawiają, że można poczuć się tu jak w raju.

Sama twierdza to właściwie tylko ruiny zamku z VII w. Jego nazwa oznacza „twierdza w chmurach”. Był niegdyś jednym z kluczowych punktów obronnych Królestwa Armenii. Do ruin można dostać się od maja do listopada, ale najlepiej właśnie teraz kiedy wszystko wokół kwitnie.

Nie możemy się rozstać z tym miejscem ........... jest tak pięknie, że dech zapiera ..........

genek
genek - 2016-09-20 16:04
pogoda ładna więc można spoko jechać wyżej nad Kari Licz. Droga mam nadzieje że nadal przejezdna :))

BPE - 2016-09-20 16:06
o tym następny wpis :-)

marianka - 2016-09-21 23:16
Och, ale cudnie! Nie mogę przeżyć tego, że ominęliśmy to miejsce!

BPE - 2016-09-23 09:09
myślę Marianka, że przy takiej pogodzie jaką mieliście - nie było by tak cudnie .......trzeba będzie tam wrócić ;-)

mamaMa
mamaMa - 2016-09-26 17:39
Sielanka i do tego kolorowa. Cudnie!!!

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018