Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Długi spacer do wschodniej dzielnicy biznesowej
2016
lip

Długi spacer do wschodniej dzielnicy biznesowej

Azerbejdżan
Azerbejdżan, Baku

Wykąpani, przebrani - możemy ruszać na miasto . Pierwszy cel nie jest związany ze zwiedzaniem, ale z prozaicznym poszukiwaniem karty do telefonu . I tak wędrujemy przez kawałek promenady, potem przez plac fontann, główny deptak miasta do dzielnicy wysokościowców .

Pierwsze wrażenie jest szokujące - jadąc tu spodziewaliśmy się nowoczesnego miasta, ale w życiu bym nie przypuszczała, że obok nowoczesnych szklanych wysokościowców , znajdziemy dzielnice "zabytkowe" - napisałam w cudzysłowiu, bo, stare - pokomunistyczne bryły dostały nową oprawę i niczym nie odbiegają od pięknych dzielnic stolic europejskich, a wręcz nawet je prześcigają urodą - tu nie ma chaosu, choć jest mieszanka stylów - ma się wrażenie porządku .
Jest czysto, przejrzyście - po prostu pięknie !

Kolejny szok to ludzie - nastawiłam się na kraj muzułmański (zakupiłam na tę okoliczność przed wyjazdem długie sukienki, zabrałam chustki) - a tu na ulicy tylko mały procent to szariat , większość dziewczyn i kobiet jest ubrana po europejsku , bez obawy wtapiałam się w tłum w krótkich spódniczkach .............Atmosfera, ludzie ...........pasuje nam

wiza do Azerbejdżanu
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Azerbejdżanu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Azerbejdżanu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
mamaMa
mamaMa - 2016-12-09 08:45
Zachwyt!
Super fotki i nawet pani z gołym brzuszkiem się znalazła;-)

Pamar
Pamar - 2016-12-15 12:14
Zawsze jak widzę takie pomniki, patrzę które miejsca są najbardziej wyślizgane, czyli gdzie najczęściej pomnik jest dotykany. Nawet jestem zdziwiona, że to akurat ramiona :)

BPE
BPE - 2016-12-15 12:22
ha,ha....ja nigdy na to nie zwracałam uwagi .....

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 17% świata (34 państwa)
Zasoby: 1567 wpisów1567 3250 komentarzy3250 27001 zdjęć27001 75 plików multimedialnych75

02.09.2016 - 05.09.2016

26.08.2016 - 28.08.2016