Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Zwiedzanie Pałacu Szachów Szyrwanu i ostatnie obrazki ze Starego Miasta
2016
lip

Zwiedzanie Pałacu Szachów Szyrwanu i ostatnie obrazki ze Starego Miasta

Azerbejdżan
Azerbejdżan, Baku

Ostatni punkt programu zwiedzania Baku ( na tą chwilę ) to Pałac Sułtana. Nie jest on szczególnie "spektakularny" więc zostawiliśmy sobie na koniec - jeśli starczy czasu. A starczyło go - i to aż nadto.
Miasto jest duże, ale samo zwiedzanie wszystkiego co ciekawe dało by się zrobić w 2-3 dni ........ Mając jednak więcej czasu do dyspozycji - można się po prostu powłóczyć, poobserwować ludzi, nacieszyć się urokiem knajpek i generalnie poczuć atmosferę miasta .....czego nie da się zrobić jeśli mamy tylko czas na bieganie od punktu do punktu ......

Pałac to największy zabytek starego Baku - wpisany w 2000 roku na listę Unesco.
Wzniesiony w XVw. , usytuowany w najwyższej części ówczesnego miasta, był główną siedzibą władców Szyrwanu (dzisiejszego zachodniego Azerbejdżanu).
Terytorium kompleksu pałacowego zostało podzielone na 3 dziedzińce, każdy z różnicą poziomów rzędu 5-6 m. Głównym budynkiem zespołu jest dwukondygnacyjny pałac. Na piętrze zachowało się 16 z 25 komnat, natomiast na parterze było 27 pomieszczeń dla służby i do przechowywania zapasów.

O ilości turystów w Baku może świadczyć fakt, że każda grupka zwiedzających dostaje własnego przewodnika, a ponieważ po za nami nie było nikogo - naszą rodzinkę oprowadzała sympatyczna pani .

A na koniec galeria - mieszanka z 14 i 15 lipca - wszystkie pozostałe widoczki ze Starego Miasta

wiza do Azerbejdżanu
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Azerbejdżanu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Azerbejdżanu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
marianka
marianka - 2017-01-03 12:07
Nam się ten Pałac bardzo podobał. I faktycznie, mieliśmy własnego przewodnika na dwójkę.

mamaMa
mamaMa - 2017-01-03 23:49
Piekny palac.
I kotka sie dopatrzylam:-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 18.5% świata (37 państw)
Zasoby: 1653 wpisy1653 3609 komentarzy3609 29435 zdjęć29435 75 plików multimedialnych75

09.08.2017 - 09.08.2017

16.06.2017 - 17.06.2017