Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    W drodze na południe i zwiedzanie Muzeum w Gobustanie
2016
lip

W drodze na południe i zwiedzanie Muzeum w Gobustanie

Azerbejdżan
Azerbejdżan, Gobustan

No.....nadszedł czas, aby opuścić stolice i zobaczyć kawałek prawdziwego Azerbejdżanu.
Pożyczamy więc autko, z całym majdanem pakujemy się i ruszamy na południowy zachód.

70km znajduje się największa atrakcja turystyczna : Park Narodowy - Gobustan Rock Art Cultural Landscape.
Tu znajduje się muzeum poświęcone odkrytym naskalnym petroglifom, a potem z tym samy przewodnikiem (w naszym wypadku przewodniczką) udajemy się drogą w górę, aby zobaczyć te znaleziska w naturalnym środowisku.

To na prawdę niesamowite wrażenie - oglądać znaleziska sprzed tysięcy lat .........ślady ludzkiej bytności na tym terenie , kiedy poziom morza był kompletnie inny (dużo wyższy) ..............
Na razie zjawiliśmy się tu jako pierwsi - tradycyjnie więc mamy swoją prywatną przewodniczkę, którą na prawdę warto sobie "wykupić" w pakiecie z biletami wstępu - ponieważ bez pomocnej osoby pewnie nie odnaleźlibyśmy ani połowy z naskalnych obrazków.

wiza do Azerbejdżanu
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Azerbejdżanu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Azerbejdżanu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Pamar
Pamar - 2016-12-21 08:41
Warto wstać wcześniej! Zawsze jest jakaś nagroda :)

mamaMa
mamaMa - 2017-01-03 23:52
Krajobraz ksiezycowy!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 19.5% świata (39 państw)
Zasoby: 1710 wpisów1710 3806 komentarzy3806 30982 zdjęcia30982 77 plików multimedialnych77

16.06.2017 - 17.06.2017