Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Wulkany błotne i najstarsze znaleziska na świecie
2016
lip

Wulkany błotne i najstarsze znaleziska na świecie

Azerbejdżan
Azerbejdżan, Gobustan

Wiemy, ze w parku narodowym znajduje się jeszcze jedna atrakcja. Wynajmujemy wiec innego przewodnika, wykupujemy bilety wstępu i po pół godzinie przerwy ruszamy naszym samochodem (oczywiście z przewodnikiem) w przeciwną stronę.
Kawałek dalej znajduje się brama ( cały teren jest przez Unesco otoczony ) - bowiem to właśnie tu odkryto dopiero co najstarsze petroglify na świecie !!! Te tutaj liczą az 40 tys. lat !!!
Niebywałe ............ najfantastyczniejsze jest to, że dopiero kilka dni wcześniej otwarto je dla zwiedzających i byliśmy w gronie 10 turystów, które jako pierwsze na świecie miały okazje zobaczyć te cuda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po obejrzeniu najstarszych znalezisk kierujemy się dalej na szczyt jednego z wulkanów - tu kolejna atrakcja - wulkany błotne .
Wyglądają komicznie - jak kociołki z gotującą się breją - te natomiast w przeciwieństwie do tych na Islandii nie są gorące.
Miejscowi przyjeżdżają tutaj, aby robić sobie okłady z błotka - bo mają ponoć właściwości uzdrawiające .
Nawet zobaczyliśmy takie wysmarowanego błotem człowieka od stóp do głów - nie pozwolił mi jednak na zrobienie sobie zdjęcia ........

Po 2 godzinach zamykamy pętlę , idziemy się do muzeum odświeżyć i ruszamy w dalszą drogę ......przed nami jeszcze dzisiaj prawie 250km..........

wiza do Azerbejdżanu
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Azerbejdżanu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Azerbejdżanu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Pamar
Pamar - 2016-12-21 08:44
Jej, niebywałe wyróżnienie! Ciekawe czy któregoś dnia będą tam wędrowały kolejki turystów, a wśród nich my....?

BPE - 2016-12-21 10:43
I tego wam życzę !!!

genek
genek - 2016-12-23 01:46
faktycznie wyglada jak Islandia. Cudne miejsce

zula
zula - 2016-12-28 15:27
Zdjęcia fantastyczne bo i miejsce wyjątkowe!

Mam to szczęście , że dodałam 3000 komentarz na Waszym blogu.
Życzę kolejnego tysiąca czyli w 2017 wiele wyjazdów w ciekawe strony cudownego Świata!!!
:-)

BPE - 2016-12-28 15:44
Zula - wiedziałam , że 3000 komentarz będzie należał do Ciebie - gratulacje ........ a i jakaś nagroda się należy ........muszę o czymś wyjątkowym pomyśleć :-)

marianka
marianka - 2017-01-03 12:13
Oooo, wulkany błotne to moje ulubione miejsce w Azerbejdżanie :)

mamaMa
mamaMa - 2017-01-03 23:54
Tyle radosci na raz - gratuluje, bedziecie opowiadac wnukom, a syn dzieciom;-)
Cudnie tam!

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 17% świata (34 państwa)
Zasoby: 1551 wpisów1551 3193 komentarze3193 26468 zdjęć26468 75 plików multimedialnych75

02.09.2016 - 05.09.2016

26.08.2016 - 28.08.2016