Geoblog.pl    BPE    Podróże    2017 - Wielka Brytania, Irlandia    The Dark Hedges
2017

The Dark Hedges

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Bregagh Rd

Jest już koło 15 .......... dojeżdżamy do kolejnego niesamowitego miejsca.

The Dark Hedges - to piękna aleja buków, która została zasadzona przez rodzinę Stuarta w XVIII wieku. Teraz - dwa wieki później drzewa w ich niesamowitych kształtach stały się jednym z najbardziej fotogenicznych zjawisk naturalnych w Irlandii Północnej. Drzewa zostały wykorzystane jako miejsce filmowe w epickiej serii "Game of Thrones", przedstawiającej Drogę Króla.

Zostawiamy auto na końcu niesamowitej alei, aby nikomu nie przeszkadzało i dalej idziemy już spacerkiem .
I tu mamy kolejno ludzi którzy wyprowadzają nas lekko z równowagi : zaczyna się od inteligentnej rodzinki, która zostawiła swoje szafirowe auto na samym środku alei, potem kolejnych półinteligentów, którzy robią to samo, a na koniec jak gwóźdź do trumny wjechała w aleję kawalkada ponad 100 motocyklistów, którzy najpierw zepsuli atmosferę potężnym rykiem silników, aby na koniec stanąć oczywiście w samym środku tego niezwykłego miejsca .

Nie , nie i jeszcze raz nie !!!!!!
Dlaczego pozwala się na to, aby taką atrakcję psuli tacy ludzie ??????
Tu powinien być zakaz wjazdu jakichkolwiek pojazdów !!!!

To miejsce nie pozostawi w mojej pamięci miłych wspomnień .......
Czas jechać, przed nami jeszcze prawie 300km, a i sporo do zobaczenia po drodze ........

Mirka66
Mirka66 - 2017-05-12 16:40
Różni ludzie to i różne zachowania.Nic na to nie poradzimy.

stock
stock - 2017-05-12 21:17
Dobre! Choć chyba odrobinę za wcześnie na pełny urok tego miejsca, i tak robi wrażenie.

marianka - 2017-05-12 21:47
Ha, no niestety tak z ludźmi bywa. Chyba jedyna opcja to być w takich miejscach o świcie, żeby uniknąć tłumów.

zula - 2017-05-13 06:55
Miejsce wyjątkowe...a może dobrze ,że panowie na swoich rumakach zatrzymują się choć na chwilę i oglądają cuda przyrody!
:-)

mamaMa
mamaMa - 2017-05-13 12:21
Drzewa - fantastycznie pokrecone!
Nie dziwie sie, ze sie samochody i motory zatrzymuja, tak wiele miejsc jest obojetnie omijanych;-)

BPE
BPE - 2017-05-13 15:19
nie przekonałyście mnie dziewczyny ....... wolałabym to miejsce po tysiąckroć wolne od mechanicznych pojazdów !

ciesielka
ciesielka - 2017-05-18 21:31
Tu nie byliśmy, no ale to było jeszcze przed Grą o Tron ;)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018