Geoblog.pl    BPE    Podróże    2017 - Wielka Brytania, Irlandia    Filmowe podsumowanie
2017

Filmowe podsumowanie

Polska, Gliwice

Wiele miesięcy upłynęło od naszej podróży "majówkowej" do zielonej krainy, ale lepiej późno , niż wcale.
Oto małe podsumowanie :

IRLANDIA kontra IRLANDIA PÓŁNOCNA :

- oczarowały nas krajobrazowo, ilością zieleni, sympatycznymi ludźmi.
- rozczarowała nas stolica Irlandii - Dublin (gdzieś tam wyobrażaliśmy sobie, że jest ciekawsza architektonicznie, czystsza), niestety nie jest , dodatkowo obraz miasta zepsuły nam wszechobecne roboty drogowe ........
- ceny wysokie, ale już nie ma tak drastycznych różnic jak te 25 lat temu kiedy odwiedziliśmy Wielką Brytanię po raz pierwszy.
- kompletnym zaskoczeniem była dla nas Irlandia Północna - jest niesamowicie ciekawa, z bajecznymi krajobrazami (ciekawsza i piękniejsza do Irlandii (tej północnej części którą widzieliśmy) . Również Belfast kojarzony z zamachami (trwającymi od 1969 roku do 2005 roku) teraz prezentuje się jak nowoczesne , uporządkowane miasto (ciekawsze i piękniejsze od Dublina)

Generalnie spędziliśmy w tym rejonie świata za mało czasu, aby móc pisać jakiekolwiek podsumowanie, to tylko nasza całkowicie subiektywna ocena na tzw. "pierwszy rzut oka"

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2017-10-01 08:06
Brawo za dwa filmy!
Brawo za zdjęcia, montaż i spokojna muzykę!
Pozdrawiam

Mirka66
Mirka66 - 2017-10-01 10:30
Brawo,Brawo,Brawo !!!

mamaMa
mamaMa - 2017-10-02 21:55
Niestety, nie moge zobaczyc...szkoda:(

marianka - 2017-11-30 14:57
Wasze preferencje oddaje nawet długość filmików - prawie dwa razy dłuższy jest ten o znacznie przecież mniejszej, Irlandii Północnej. Swoją drogą, rzeczywiście przepięknej!

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018