Geoblog.pl    BPE    Podróże    2018 - Izrael, Palestyna    Yardenit (Kibuc Kinaret)
2018

Yardenit (Kibuc Kinaret)

Izrael
Izrael, Yardenit

To sztucznie stworzony (ale bardzo ciekawie) ośrodek w którym można otrzymać chrzest nad Jordanem , według tradycji chrześcijańskiej to właśnie w tej okolicy Św. Jan ochrzcił Jezusa. Prawda jednak jest troszkę inna, bo według źródeł biblijnych było to w okolicach Morza Martwego. Symbolika tego miejsca jest jednak zachowana. Na ścianach wzdłuż rzeki umieszczono tablice z fragmentem z Ewangelii we wszystkich językach świata, a do wody prowadzą wygodne zejścia i barierki.

otwarte : XII – II 8-17 , pozostałe miesiące do 18, w piątki cały rok do 16
wstęp bezpłatny, ale ......
wypożyczenie zestawu do chrztu 10 USD (zakup 25)
certyfikat chrztu oraz prysznic po 2USD

Jest zimno, ale nie darujemy sobie choćby na chwilę wejścia do Jordanu ....... nie wiem na czym rzecz polega, ale to miejsce było dla mnie jakieś szczególne - czułam mistykę i "ważność" tego, co to miejsce ma symbolizować ........

Pamar
Pamar - 2018-02-28 08:43
Tak się zastanawiałam, czy ten ośrodek to bardziej dla symboliki i tradycji czy jako atrakcja turystyczna. Ale z Twojego ostatniego zdania wynika, że jednak można poczuć podniosłą atmosferę tego miejsca

BPE
BPE - 2018-02-28 09:19
już wcześniej słyszałam relacje od kilku osób, które były wręcz zachwycone tym miejscem ........ może to kwestia przekazu, atmosfery, czy ogólnie sposobu zagospodarowania tego terenu ....... trudno powiedzieć

mamaMa
mamaMa - 2018-03-03 20:21
Brzmi turystycznie...

stock
stock - 2018-03-18 22:25
Turystyka turystyką, ale z tego, co widziałem w Jordanii, sporo osób naprawdę poważnie traktuje ten symboliczny chrzest.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018