Geoblog.pl    BPE    Podróże    2009 - 2013 małe rodzinne wędrowanie (5-10)    Na zakończenie sezonu - pierwsze profesjonalne zawody narciarskie

Na zakończenie sezonu - pierwsze profesjonalne zawody narciarskie

Polska, Ustroń

Wiosna nastała, temperatura roztopiła cały śnieg w mieście, ale nart nie odpuścimy......grzech nie wykorzystać pewnie juz ostatniego weekendu dobrych warunków. Ze stronki internetowej dowiedziałam się, ze własnie będa zawody o puchar "Jerzego" (to taka firma od armatek, ratraków i innego tego typu sprzętu).

Maluch zapisany, mamusia też (do towarzystwa), mąż nie może, bo jeździ na desce, a zawody sa tylko dla narciarzy. No i zaczeło się.

Generalnie zawody były na tyle poważne, ze z amatorów nietrenujących to braliśmy w nich udział tylko my z Żuczkiem - reszta to kadra, dzieciaki ze szkółek i instruktorzy.......a trasa była na tyle trudna, ze w jednej grupie wiekowej na 30 startujących, 10 ukończyło trasę (reszta się przewróciła, albo narty połamała, albo wyleciała poza siatki.......działo się, działo !!!

Maluch nie stanął na podium choć jechał rewelacyjnie - ale tak na prawdę miał 2, albo 3 miejce. Naliczyli mu mnóstwo dodatkowych sekund, bo trącił bramkę kijkami. Jeden chłopczyk nawet z tego powodu powtarzał jazdę, a żadne z nas nie popatrzyło na czasy na tablicy po pierwszym przejeździe i nie składaliśmy w związku z tym protestu....no i szkoda, bo miałby maluch medal, ale z drugiej strony dobrze, bo ma nauczkę na przyszłość i będzie wiedział czego nie wolno robić.

FILMIKI z zawodów:

A tak ogólnie - widoczki cudne, warunki trudne, a w sercu wielki żal, ze zima się kończy - ja nie chcę !!!!

mamaMa
mamaMa - 2010-03-21 19:18
Jesteś chyba jedyną osobą, która nie chce końca TEJ zimy...ja chcę, mimo tak zachęcających relacji!

BPE
BPE - 2010-03-22 11:43
Oczywiście, ze nie chcę - zawsze popadam w depresję jak się zima kończy........od malutkiego uprawiam sporty zimowe i zima dobrze mi się kojarzy. Mój mąz i synek mysla tak samo :-))
A ten sezon narciarski mieliśmy na prawdę udany (21 wyjazdów) - a może to jeszcze nie koniec (kto wie?)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018