Geoblog.pl    BPE    Podróże    2009 - 2013 małe rodzinne wędrowanie (5-10)    Kicarz - niewielka góra na całkiem wielką wyprawę

Kicarz - niewielka góra na całkiem wielką wyprawę

Polska, Kicarz

Góra tak bliska, ze zawsze odkładana na odległą przyszłość....tzn byłam na niej wiele razy, ale nie na szczycie, bo po co włazić na coś z czego niec nie widac ?
to się jednak zmienia, znalazł sie inwestor, który wybuduje tu koljną stację narciarską (2 krzesełka, w tym jedno nad Popradem). na chwilę obecną jest tu tylko zrobiona wycinka - kolejne protesty ekologów wstrzymały prace....cóz - jestem przeciwna niszczeniu przyrody, ale te tereny musza s9ie rozwijac.....ludzie nie szukają dziczy (a szkoda), ale rozrywek :-)
Tak czy inaczej, z czystej ciekawości chciałam zobaczyć jak wygląda teraz sytuacja i jaka trasa czeka na naszą narciarską rodzinkę w przyszłości. Do Sącza przyjechałam już tydzień temu, ale z taką ilością pracy, że dopiero dziasiaj udało sie wyrawac na jakąś sensowną wyprawę.

Kicarz (704m n.p.m.) zaliczony !!! choć szlak do góry bwcale nie jest łatwy i kondycyjnie mogą co poniektórzy mieć z tym kłopot.
Na szczycie znajduje się przekaźnik - pierwszy raz w zyciu coś takiego mi się zdarzyło - kamera po prostu przestała działać....im dalej od szczytu zdjęcia były coraz lepsze - o co to chodzi?
Mieliśmy zejść zielonym szlakiem na lewo, ale jakośc dziwnie pokierował nas do Łomnicy. Nie ma tego złogo co by na dobre nie wyszło - z takim zbiorem prawdziwków już dawno z żadnego lasu nie wyszłam !!!
A do tego widoki.....łączki, laski - istna sielanka.........nareszcie odpoczęłam....

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018