Geoblog.pl    BPE    Podróże    2009 - 2013 małe rodzinne wędrowanie (5-10)    Góra Św. Anny – Sankt Annaberg

Góra Św. Anny – Sankt Annaberg

Polska, Góra Świętej Anny

Na hasło podczas mszy – „pielgrzymka na Górę św. Anny” – wystarczyło nam spojrzeć z mężem na siebie – nigdy tam nie byliśmy, choć przewija się ta nazwa i gdzie krąży w głowie latami....
Chwila przerwy od pracy i „urywamy” się w to miejsce, ale nie pielgrzymkowo, a raczej z czystej ciekawości – co takiego przyciąga w to miejsce tłumy ?

Sanktuarium jest pięknie położone – na wzgórzu obok rezerwatu, warto zrobić spacer wzdłuż jednej z dróg krzyżowych (kilku - kilometrowa pętla), powędrować do samego sanktuarium, czy zajrzeć do rezerwatu, który z daleka wygląda jak zrujnowane osuwisko…… z bliska zdecydowanie ciekawiej.

A co moich prywatnych odczuć…… na mnie takie komercyjne miejsca kultu nie robią pozytywnego wrażenia…….., ale to już temat na zupełnie inną opowieść

zula - 2011-08-12 07:28
Pięknie przedstawione zostało to znane miejsce !
pozdrawiam ,

BPE
BPE - 2011-08-12 20:05
byłby ciekawszy opis, ale jestem tu na mobilnym internecie i bez szans......ledwo to chodzi ;-)))

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018