Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    Świątynie hinduskie Batu Caves

Świątynie hinduskie Batu Caves

Malezja
Malezja, Batu Caves

Wysiadamy na ostatniej stacji kolejki, przed naszymi oczami przeogromne skały, jaskinie, wielki złoty posąg, baśniowe świątynie hinduskie w kolorach tęczy i wielkie schody prowadzące wgłąb jaskini. Wszystko to razem stanowiące niesamowitą mieszankę.
Wchodzimy po kolei do poszczególnych budynków, za każdym razem pozostawiając buty przed schodami - to piersze w naszym życiu zetknięcie z tym wyznaniem. Maluch patrzy z dezaprobata na poszczególne posagi róznych dziwnych stworzeń, staramy się mu tłumaczyć na ile potrafimy i ile mamy wiedzy dlaczego tu jest inaczej niż w naszych światyniach i w co Ci ludzie wierzą - myślę, że taka ekumeniczna podróż przez wszystkie religie świata to niezła nauka przed komunią, która czeka go za miesiąc.
Potem kierujemy się na schody prowadzące do ogromnych jaskiń z kolejnymi świątyniami wewnątrz. Rózne opinie czytałam na temat tego miejsca - napisze jednak krótko - na nas zrobiło ogromne wrażenie !

Dodatkowa atrakcją są wszędobylskie małpy, są ich tu setki i żyją głownie z tego co wykradną turystom. Każdy kto ośmieli się wkroczyć na schody z pełną reklamówka - na 100% zostanie jej pozbawiony - małpy sa takimi mistrzami, że w ułamku sekundy pozbawiają właściciela jego jedzenia i picia. Każdą rzecz rozpakują sobie, włożą do buzi i z pewnością sprawdzą, czy dana rzecz nadaje się do jedzenia, jesli nie - po prostu wyrzucą. Niezły śmietnik jest przez nie na tych schodach :-))

marianka - 2013-04-03 12:55
Uwielbiam małpiszony!

BPE
BPE - 2013-04-03 12:58
My z maluchem tez, wychowałm się na książce " Małpeczki z naszej półeczki" i od tamtej chwili to zwierzaki numer jeden !!!

mirka66 - 2013-04-03 15:43
Cudne miejsce.A malpiszony sa rewelacyjne.:)

zula - 2013-04-03 15:51
Zupełnie inne obrazy ...do których my w Europie jesteśmy przyzwyczajeni !. Kultura , barwy,światynie i jeszcze otoczenie małp. Ciekawie bardzo a zdjęcia śliczne !

BoRa
BoRa - 2013-04-03 20:02
Fajnie i kolorowo.
Dopisuję się do fanklubu małpek.

mamaMa
mamaMa - 2013-04-03 21:52
Chce mi sie napisac, to napisze: ale jaja! Takie malpy!
A na niektorych hinduskich bogow trzeba uwazac, wbrew pieknym i radosnym barwom bywaja zlosliwe...

Mario
Mario - 2013-04-05 15:20
Te małpy tutaj są bardzo spokojne... byliśmy w Lop Buri w Tajlandii, tam to się dopiero dzieje... grasuje kilka Małpich Gangów i trzeba mocno uważać bo tam żądzą w całym mieście Małpy...

ewaowieczka
ewaowieczka - 2013-04-06 19:27
Cieszę się, że mogę znów podróżować z wami..cudne zdjęcia, cudna Azja

irena2005n
irena2005n - 2013-04-09 14:34
pięknie...tam....i cieszę się również, że mogę z Wami podróżować...

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018