Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    KL Sentral i najbliższa okolica

KL Sentral i najbliższa okolica

Malezja
Malezja, Kl Sentral

Chłopaki o świcie pojechały na konferencje, a my w składzie : 2 kobiety i 1 dziecko wybieramy się na samotny podbój miejskiej dźungli. Po wczorajszym dniu czuję się w tym 7-milionowym mieście jak w domu, kompletnie nie przeraża mnie samodzielne wałęsanie się - przetrwamy !

Po śniadanku idziemy więc na stację monoraila i jedziemy w kierunku KL Sentral. Mamy w planach dostanie się do ogrodów, ale jak sie okaże - to co na mapie wydaje się rzutem beretu - w rzeczywistości okazuje się być prawie nierelanym przejściem zajmujacym mnóstwo czasu.

Szukając właściwej drogi idziemy w końcu szukać taksów, ale kolejni taksówkarze nie chcą nas zabrać twierdząc, ze musimy mieć jakiś specjalny bilet.....jaki do diabła bilet ? ...... wędrujemy więc w kierunku jakichś wielkich nowoczesnych zabudowań biurowych - tu musi być jakieś przejście ! Po 15 minutach ochrona grzecznie nas pyta czego szukamy ? Wyjścia prosze pana, wyjścia.........
- niestety, nie tędy droga - trzeba iść spowrotem do dworca, a potem znaleźć inny biurowiec pod którym jest przejście na drugą stronę. Po drugiej stronie okazuje się, że mamy przed sobą autostrade do przejścia i bynajmniej żadnej kładki. Jakieś Chinki tłumaczą nam, że to jedyna droga, trzeba się dostać na druga stronę, a potem jest podziemne przejście do parku.
Kiedy jakimś cudem udaje nam się tam dostać oczom naszym ukazuje się RAJ...........uff.......nareszcie :-))))

BoRa
BoRa - 2013-04-03 20:12
Nie tak łatwo dostać się do raju, ale dzielne dziewczyny poradziły sobie.

zula - 2013-04-04 14:09
Myślę ,że operatywność młodych była góra ! Eryk spojrzał i powiedział :"tutaj musimy iść". ;)

dreamistru
dreamistru - 2013-04-04 20:10
My do ogrodów szliśmy dzielnie piechotą, oczywiscie gubiąc i się i mapę po drodze :)
Udanej podróży, Malezja jest piękna a KL wyjątkowe!

Mario
Mario - 2013-04-05 15:48
My też błądziliśmy i w końcu przeszliśmy przez autostradę... udało nam się przeżyć... :)

BPE
BPE - 2013-04-05 15:49
ciekawe, ze wszędzie są ułatwienia, przejścia, a tam akurat nie......., a moze o czymś nie wiemy :-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018