Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    Chodnik Gaudiego

Chodnik Gaudiego

Singapur
Singapur, Sentosa

Ponieważ wykupiliśmy bilety na wieczorny show, już nie opłaca nam się opuszczać wyspy, pozostajemy więc na niej oglądając wszystko co tylko nam jeszcze do zobaczenia pozostało.
W rejonie ostatniej stacji monoraila znajduje się na wzniesieniu coś na prawdę wartego zobaczenia : Chodnik Gaudiego - kto był w Barcelonie nie będzie to dla niego nic niezwykłego - taki chodnik tutaj to faktycznie abstrakcja - jest świetny.
Na końcu chodnika-fontanny znajdziemy jeszcze posąg lwa - symbolu Singapuru do którego paszczy mozna zresztą wejść (ale to już sobie darujemy).......odpoczywamy przy dźwiąkach wodospadu obserwujac kolejne wagoniki kolejki przejeżdżające tędy i wędrujemy w dół na pokazy..........ale o tym w następnym wpisie

marianka - 2013-04-13 11:45
Rzeczywiście, wygląda zupełnie jak z Barcelony! Ale podejrzewam, że Gaudi miał z jego stworzeniem niewiele wspólnego;)?

BPE - 2013-04-13 11:51
tak - to tylko inspiracja Gaudim, ale uważam, że całkiem udana :-))

mirka66 - 2013-04-13 18:22
Gaudi zaprojektowal w Parku Guela lawke w taka mozaike.Inapiracja Gaudim bardzo udana.

zula - 2013-04-14 18:56
Pomysł barcelońsko-azjatycji .
Kolorowo i radośnie.

Mario
Mario - 2013-04-15 01:54
nie chce być nieuprzejmy ale... mnie ta ławka Gaudiego w Singapurze, bardziej się podobała niż ta oryginalna w Barcelonie... dlaczego? Nie wiem!

Może dlatego że najpierw widzieliśmy tą w Singapurze... ciekaw jestem jakie jest odczucie tych osób, które widziały obie...???

BPE - 2013-04-15 09:01
czas na wizytę w Barcelonie :-))

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018