Geoblog.pl    BPE    Podróże    2013 - Malezja, Singapur, przelotem w Dubaju    Budda Tooth Relic Temple and museum

Budda Tooth Relic Temple and museum

Singapur
Singapur, Sago

Kolejne totalnie zaskakujące miejsce to świątynia - mieści sie ona w dzielnicy Chinatown i jest najnowszą, najsławniejszą i najważniejszą, a nawet uznawaną za najpiękniejszą świątynię Relikwii Zęba Buddy.
Świątynia robi nieziemskie wrażenie - zwłaszcza z wewnatrz, gdzie od blasku złota aż w głowie się kręci.

Trafiamy właśnie na nabozeństwo buddyjskie więc dodatkowo towarzyszą nam śpiewy mnichów, muzyka i zapach przeróżnych kadzideł........niesamowity klimat.
Aby zwiedzić świątynię należy przyodziać sie odpowiednie szaty (leżą poukładane na półeczkach), a potem można obejść az 4 piętra tego niezwyłego miejsca.
Oprócz świątyni jest tu również muzeum przeróżnych posągów oraz co najważniejsze relikwi Buddy, a ostatnie piętro kryje przepiękny ogród i walec modlitewny.

Tego miejsca w Singapurze po prostu ominąć się nie da..../

marianka - 2013-04-16 13:13
Magia;)

mirka66 - 2013-04-16 14:11
WOW ! Niesamowite,magiczne,barwne miejsc. Ktos powiedzial na Geoblogu,ze Azja jest nudna.Ta osoba chyba nigdy tam nie byla.

genek
genek - 2013-04-16 17:51
Singapur - to cudeńko. Dla mnie Marina Bay i dancing cranes na sentosie to coś rewelacyjnego niepowtarzalnego

Mario
Mario - 2013-04-16 23:25
Jeśli Azja jest nudna... to ja nie wiem gdzie, nie jest nudno... smaki, zapachy, kolory, obyczaje, święta, religia... w Azji człowieka dosłownie wszystko "atakuje"... działają na raz wszystkie zmysły... CZY TO JEST NUDA ???

mirka66 - 2013-04-17 07:15
Mario - masz racje.Azja dla mnie to najbardziej interesujacy kontynent.:)))

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018