Geoblog.pl    BPE    Podróże    2015 - Islandia    Steingrímsfjörður i miejscowość Dransnes - dzisiejszy cel

Steingrímsfjörður i miejscowość Dransnes - dzisiejszy cel

Islandia
Islandia, Drangsnes

Późnym popołudniem znajdujemy się u celu dzisiejszej wędrówki - miejscowości Dransnes.
To urocza mieścinka znajdująca się naprzeciwko wyspy ptaków - Grímsey. Można na niż popłynąć, ale rejs jest już za późno - ostatni stateczek wypłynął chwilę temu. Zjadamy więc swoje liofilizowane obiadki ( nie mamy kuchni do dyspozycji....niestety) i wędrujemy na spacerek po okolicy. Na zakończenie dnia małżonek idzie się moczyć w jednej z 3 gorących jacuzzi - ja nie mam na tyle odwagi, aby rozebrać się do stroju (temperatura odczuwalna z pewnością poniżej zera) ........wziąć prysznic , a następnie przebiec przez ulice, aby wskoczyć do wody..........to jest wyzwanie........
Siedzę za skałą ubrana we wszystko co mam i trzęsę się z zimna - dziwne zestawienie z tymi gołymi w tej wodzie !

zula - 2015-09-07 12:21
Bardzo mi się podoba zakończenie dnia: Ciebie widzę wtuloną w kwiatki ,są kolorowe domki i jeszcze na finał Twój małżonek zasmakował ...wyjątkowej kąpieli i odpoczynku!
Brawo

Eugene
Eugene - 2015-09-08 18:09
Dzień zakończony kąpielą - świetna sprawa.

mamaMa
mamaMa - 2015-09-29 23:18
A jednak...tlum!

BPE
BPE - 2017-01-25 09:37
ha,ha......ale tylko w wodzie :-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018