Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Belgia, Francja, Luksemburg    Dinant - napiękniejsze miejsce w Belgii
2016

Dinant - napiękniejsze miejsce w Belgii

Belgia
Belgia, Dinant

Kiedy przed wyjazdem wklepałam w google "najpiękniejsze miejsce w Belgii" pokazały mi się zdjęcia z tego miejsca.
Szybko więc zmieniam plany i trasę, aby koniecznie zawitać do tego małego, ale niesamowitego miejsca.
Dinant zachwyca swoim położeniem i krajobrazem - to miasteczko wciśnięte między góry , ciągnące się wzdłuż rzeki Moza.
Prawie całkowicie zniszczone i zbombardowane w czasie wojny (Niemcy tradycyjnie oszczędzili kościół) zostało odbudowane z zachowaniem układu i charakteru zabudowy.
Nad miastem góruje cytadela, aby się na nią dostać musimy zapłacić za wspólny bilet na kolejkę linową i zwiedzanie - nie ma innej opcji (tzn. można jeszcze dodatkowo w pakiecie kupić bilet na rejs statkiem, ale z tego już rezygnujemy)
I tak trafiamy do niewielkiego wagonika jadącego prawie pionowo w górę , a kolejną godzinę spędzamy na zwiedzaniu cytadeli .
Tu trafia nam się przewodnik w języku holenderskim, ale dzięki ulotce po angielsku sami sobie radzimy ( z przewodnikiem warto się wybrać, bo bez niego nie można wejść do większości pomieszczeń )

Dinant nas zachwycił - mam po wizycie w tym miejscu wielkie wątpliwości, czy Lueven, czy właśnie Dinant umieścić na pierwszym miejscu !

zula - 2016-05-08 17:33
Wspaniałe widoki- pięknie tam!

Ciekawostka : zródło Wikipedia
Antoine Joseph Sax, zwany Adolphe (ur. 6 listopada 1814 w Dinant, zm. 4 lutego 1894 w Paryżu) – belgijski budowniczy instrumentów muzycznych, konstruktor saksofonu.

BPE
BPE - 2016-05-08 18:16
Zula - jesteś nieoceniona .......tak , zapomniałam dodać skąd te saksofony na moście .......

pamar
pamar - 2016-05-09 09:22
O kurcze... te ostatnie zdjęcia... bajka!

Eugene
Eugene - 2016-05-09 15:13
Super miejsce!!!

marianka - 2016-05-09 21:59
Wygląda wspaniale! Dodaję do mojej list must-see :)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018