Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Katedra św. Grzegorza Oświeciciela
2016
cze

Katedra św. Grzegorza Oświeciciela

Armenia
Armenia, Erewań

Saint Gregory The Illuminator Cathedral to kolejny punkt, który koniecznie musimy odwiedzić .
To największy ormiański kościół na świecie, został oddany do użytku w 2001r. w 1700 rocznicę chrztu Armenii.

Jej patron - Grzegorz Oświeciciel (Luzarovicz) (ur. ok. roku 240) to założyciel i patron Kościoła ormiańskiego, męczennik chrześcijański, apostoł Armenii, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Katedra jest nowa - nie robi więc takiego wrażenia jak te urocze kościoły, które do tej pory widzieliśmy, ale warto tu zajrzeć tak czy inaczej.

wiza do Armenii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Armenii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Armenii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
marianka
marianka - 2016-09-25 09:35
Zgadzam się - sama katedra nie robi specjalnego wrażenia. Ale chyba samo ormiańskie przywiązanie do swojej wiary i duma z własnej tożsamości i niepodległego po latach kraju, sprawia, że mam do tego miejsca sporo sentymentu :)

mamaMa
mamaMa - 2016-09-26 18:15
Kiedys nastepne pokolenia beda podziwialy i zwiedzaly...
A mnie przypomnial sie tez mlody kosciol, jednak zupelnie na taki nie wygladajacy, widziany w czasie naszych wakacyjnych wojazy...

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 17% świata (34 państwa)
Zasoby: 1573 wpisy1573 3305 komentarzy3305 27084 zdjęcia27084 75 plików multimedialnych75

09.04.2017 - 28.04.2017

02.09.2016 - 05.09.2016