Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Armenia, Gruzja, Azerbejdżan    Lenkoran centrum
2016
lip

Lenkoran centrum

Azerbejdżan
Azerbejdżan, Lenkoran

Lenkoran to niewielkie miasteczko (niecałe 50tys. mieszkańców) położone nad brzegiem morza Kaspijskiego u stóp Gór Tałyskich .
Lata temu była to główna baza turystyki plażowej - niestety po podniesieniu się poziomu morza - zarówno plaża , jak i główna promenada nadmorska zostały zalane . Turystyka odradza się tu, ale widać ile lat świetlnym musi jeszcze upłynąć, aby wyglądało to tak jak trzeba ............
Samo miasteczko wygląda na uśpione, niewiele osób plącze się po ulicach, a mimo, że to szczyt sezonu - z plaży korzystają wyłącznie lokalesi - mam wrażenie, że w całym mieście jesteśmy jedynymi turystami, bo wszyscy przyglądają nam się z zaciekawieniem .............

W Lenkoran jest też niewiele do zwiedzania : ciekawa fortyfikacja/brama na wjeździe do miasta, XVIII w. latarnia morska, są 2 muzea (ale darujemy sobie ) .............i w zasadzie tyle.........

Ponieważ w hotelu dostaliśmy najgorsze śniadanie jakie w życiu ktokolwiek w jakimś hotelu/ośrodku nam zaserwował ......choć to zagłębie owocowo-warzywne na talerzu nie pojawił się nawet plasterek któregoś z nich .........poszliśmy na targ, aby samemu zaserwować sobie jakieś dobroci. Targi w takich miejscach to istny raj, a zarazem lokalny folklor.

wiza do Azerbejdżanu
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Azerbejdżanu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Azerbejdżanu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
marianka
marianka - 2016-12-22 09:37
Nie udało nam się zawitać w tamte rejony (bardzo mi żal!), więc tym chętniej poczytam o Waszej wizycie na południu :)

genek
genek - 2016-12-23 01:44
fajna sprawa - pewnie perskie wpływy tu i ówdzie

Pamar
Pamar - 2016-12-29 13:29
Może to i dobrze, że dostaliście takie okropne śniadanie. Dzięki temu mieliście ogromną przyjemność z targu :)

mamaMa
mamaMa - 2017-01-03 23:58
Jaki swojski targ:-)

Eugene
Eugene - 2017-01-10 16:49
Całe mnóstwo owoców i warzyw na targowisku.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 19.5% świata (39 państw)
Zasoby: 1684 wpisy1684 3717 komentarzy3717 30318 zdjęć30318 77 plików multimedialnych77

16.06.2017 - 17.06.2017

24.05.2017 - 31.05.2017