Geoblog.pl    BPE    Podróże    2016 - Hiszpania (Barcelona)    La Sagrada Familia
2016

La Sagrada Familia

Hiszpania
Hiszpania, Barcelona

No tak......najsłynniejszy budynek w Hiszpanii, a już na pewno w Barcelonie musiał się znaleźć na naszej liście "must see"
Bilety zamówiliśmy wcześniej online na 11.30 . Koszt 29 euro, z kartą rabatowa o 1 euro mniej ....alez zaszaleli ..........

Najsłynniejsze dzieło Gaudiego robi niesamowite wrażenie, ale ten las dźwigów i rusztowań ..... z całym szacunkiem, ale nie za tą kwotę !!! ........... zawsze mnie śmieszą te wszystkie obrazki reklamujące Barcelonę, na której dźwigi są wymazane .......ot - takie czasy .........

W założeniu architekta sama konstrukcja budowli miała przypominać jeden wielki organizm. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku. Pierwotny projekt był innego architekta, ale kiedy otrzymał zlecenie Gaudí, całkowicie zmienił projekt, nadając mu własny styl. Przez następne cztery dekady pracował intensywnie nad konstrukcją, poświęcając jej całkowicie ostatnich 15 lat życia, stale zmieniając jej założenia ........... Wieże kościoła ukończono w 1920 roku. Sześć lat później architekt zginął, wpadając pod przejeżdżający tramwaj, pozostawiając tylko jedną z trzech zaprojektowanych fasad.
Budowę bazyliki wznowiono ......ma być ukończona w 2026-2028 ..........
Do tej pory wzniesiono 8 z zaplanowanych 18 wież świątyni. Po ukończeniu najwyższej, 170-metrowej wieży Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem świata.

Myślę, że trzeba będzie tam wtedy wrócić ............za kilkanaście lat .........kawa w Barcelonie :-)

dla zainteresowanych - fantastyczna animacja planowanej rozbudowy i efektu końcowego :

zula - 2017-02-06 08:15
Zdjęcia fantastyczne - BRAWO!

Cena rzeczywiście wysoka... ale kawałek La Sagrada Familia jest Wasz!

antekwpodrozy
antekwpodrozy - 2017-02-06 08:48
Nie sądzę, żeby to skończyli w 10 lat :)
Nie widziałem wizualnie żadnej różnicy pół roku temu i 3 lata wcześniej :)

BPE - 2017-02-06 11:05
też tak sądzę , ale bądźmy dobrej myśli, ze jeszcze za naszego życia się uda :-)

marianka - 2017-02-09 19:40
Mi się Sagrada szalenie podobała. Rzeczywiście miałam wrażenie, że budynek żyje własnym życiem!
Nie wiedizałam z kolei o tym, że Sagrada będzie najwyższym kościołem świata. Ciekawe!

mamaMa
mamaMa - 2017-02-12 22:03
I mnie sie podoba - na kawe do Barcelony za te kilkanascie lat tez sie z przyjemnoscia wybiore:-)

BPE - 2017-02-13 10:23
o super - to jesteśmy umówione :-)

mamaMa
mamaMa - 2017-02-13 22:22
Super, mozesz na mnie liczyc i mam nadzieje, ze wciaz bedziemy geoblogowac;-)
Juz sie ciesze:-)

Eugene
Eugene - 2017-02-20 15:05
Zdjęcia cudowne. Dziękuję.
Wspaniała budowla.

mirka66 - 2017-04-10 16:28
Zdjecia rewelacyjne.Az dech zapiera kiedy sie je oglada.

Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018