Geoblog.pl    BPE    Podróże    GOT - w drodze po złoto    Kopciowa > Jakubik > Krynica Zdrój centrum
2017

Kopciowa > Jakubik > Krynica Zdrój centrum

Polska, Krynica

Obłędnie zimowa aura : mnóstwo cudownie bielutkiego śniegu, oszronione lasy i planowane na ten dzień słońce. A do tego środek ferii - czyż może być lepszy moment, aby wyruszyć na szlak ?????

Dzień wcześniej jesteśmy na nartach w Tyliczu - widzę jak wygląda świat w tej okolicy - muszę więc mamie ten świat pokazać, dla Eryka to kolejna okazja do zdobycia paru punktów GOT, a dla mnie radość z każdej minuty w tym bajkowym święcie.
Wysiadamy z autobusu w Kopciowej (pod słynnym Cichym Kącikiem - miejscem schadzek kuracjuszy z Krynicy) i ruszamy żółtym szlakiem w kierunku Jakubika .
Szlak sam w sobie nie jest trudny - nie ma ostrych podejść, ani zejść, ale przy tak kopnym śniegu i praktycznie nieprzetartej drodze - każdy krok to wysiłek ........ jestem pełna podziwu dla mamy, która go przeszła bez słowa sprzeciwu !

Ja oczywiście próbuję uwiecznić tej najpiękniejszy świat jaki oczy mogą sobie wyobrazić, Eryk z kolei przeszczęśliwy tarza się na okrągło w śniegu - do domu wraca mokrusieńki .......... ale co tam !

Na Jakubiku czeka na nas niespodzianka - farma danieli , a potem kilka kilometrów drogą w dół w kierunku centrum Krynicy .
Po około 10 kilometrach jesteśmy na przystanku ............ Krynica spoczywa pod grubą pierzyną śniegową, a na każdym budynku wiszą niewiarygodnie długie sople (nawet do 5m długości) .............. bajkowa auro, jaka zdarza się raz na wiele lat !!!

Podsumowanie : 8 punktów GOT

Pamar
Pamar - 2017-02-20 14:18
Ależ piękna zima! I wasze kolorowe kurtki na tle tej bieli! Cieszą oko i duszę takie zdjęcia

marianka - 2017-02-21 22:34
Ale cudo! Też bym się tarzała!

mamaMa
mamaMa - 2017-02-21 23:05
Bosko!
A ja bym chciala wiecej na temat Cichego Kacika:-)

BPE
BPE - 2017-02-22 08:21
Cichy Kącik to taka karczma kilka kilometrów przed Krynicą (aktualnie to zupełnie nowy obiekt, bo ten z czasów wyjazdów "do wód" z 1936 roku nadawał się już do rozbiórki .......pozostała jednak nazwa ......

Kilkadziesiąt lat temu pary zajeżdżały tu saniami (na płozach, albo kółkach), aby bez obecności gapiów z uzdrowiska (bądź nie daj boże znajomych mężów lub żon) spotykać się tu na potajemnych randkach .......to miejsce stało się owiane niemalże legendą ........

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018