Geoblog.pl    BPE    Podróże    2017 - Wielka Brytania, Irlandia    Zamek Classiebawn w Mullaghmore
2017

Zamek Classiebawn w Mullaghmore

Irlandia
Irlandia, Mullaghmore
Przejechano 2046 km

Przeglądając przed wyjazdem najpiękniejsze zakątki natrafiłam na niezwykłe zdjęcie zamku na tle najpiękniejszej góry Irlandii. Okazało się, że zarezerwowaliśmy nocleg kilkanaście kilometrów od tego miejsca .

W głębi serca marzę, aby zobaczyć to miejsce w świetle zachodzącego słońca, niestety niebo zasnuwa się gęstymi chmurami, ale i to ma swój urok, robi się tak klimatycznie - tak prawdziwie po Irlandzku .........

Zbliżających się do Mullaghmore wita stojący samotnie na wzgórzu Classiebawn Castle, który został zbudowany w połowie XIX wieku przez Lorda Palmerston. Później jego właścielem został Lord Mountbatten, ostatni wicekról Indii, prawnuk królowej Wiktorii. Mullaghmore było jego ulubionym miejscem wypoczynku.
Obecnie zamek jest w rękach jakiejś firmy, która zapewne organizuje w nim konferencje .
Właściciele zamku mają również niemały kawal ziemi - to aż 4000ha - wyobraźcie sobie koszenie takiego "małego" trawniczka ?

Chcemy zrobić jeszcze zdjęcia z najbliższego wzgórza, ale niestety - teren jest prywatny - musimy więc sobie odpuścić.
Zaczyna kropić ............... czas w końcu jechać do naszego kolejnego "domku"

mamaMa - 2017-05-14 18:01
Czyli nie można zwiedzać?
A Irlandia prawdziwie zielona:-)

marianka - 2017-05-14 19:51
Faktycznie, właśnie takie widoki kojarzyły mi się z Irlandią :)

stock
stock - 2017-05-14 21:14
Te obory stanowią szokujący kontrast do bryły zamku. Ujęcie dobrze trafione!

mamaMa - 2018-02-17 21:46
W tytule wkradl sie chochlik - zamek zwie sie Classiebawm, a Mullaghmore to miejscowosc:-)

BPE
BPE - 2018-02-18 13:07
Masz rację - już poprawiam :-)

mamaMa - 2018-02-18 16:56
:-)

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018