Geoblog.pl    BPE    Podróże    2017 - Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Słowacja    Miasto Bar i Sobór św. Jana Włodzimierza
2017

Miasto Bar i Sobór św. Jana Włodzimierza

Czarnogóra
Czarnogóra, Bar

Wieczór z racji braku innych możliwości spędzamy w Barze.
Korzystając z okazji chcę obejrzeć to , czego jeszcze nie dane mi było zobaczyć, a mianowicie promenadę nadmorską z ciekawym mini pałacykiem - King Nikola's Palace .

Potem kierujemy się do Katedry św. Jana Włodzimierza. Ta mierząca 2800 metrów kwadratowych to jedna z największych cerkwi na świecie. Jej budowa, począwszy od 2009 roku, trwała siedem lat, a ich zwieńczeniem było uroczyste poświęcenie soboru w 2016, w roku 1000-lecia męczeńskiej śmierci patrona świątyni.
Sobór z zewnątrz prezentuje się pięknie, ale to co zastajemy w środku, po prostu zwala z nóg. Nie spodziewałam się tak pięknych wnętrz w nowoczesnej katedrze ........

stock
stock - 2017-11-05 22:26
Bar to zawsze dobre miejsce na spędzenie wieczoru ;-) Katedra bardzo ładna, mam wrażenie, że prawosławni wszędzie budują zdecydowanie bardziej klasycznie.

zula - 2017-11-06 07:30
Pięknie przedstawione!

mamaMa
mamaMa - 2017-11-06 12:17
Nowa cerkiew, ale za to jaka!
Feeria barw, musi naprawdę robić niesamowite wrażenie na żywo.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018