Geoblog.pl    BPE    Podróże    2018 - Izrael, Palestyna    Wieczorna Jerozolima
2018

Wieczorna Jerozolima

Izrael
Izrael, Jerozolima

Kiedy zaczyna się ściemniać wyjeżdżamy z Betlejem. Nic tu po nas - co chcieliśmy - tośmy zobaczyli (chyba moje wyobrażenie o tym miejscu nie było zbyt odmienne od tego co zastałam). Co tu robić wieczorem ? Wszędzie czytałam ostrzeżenia - po zmroku nie wybierajcie się na Stare Miasto, a zwłaszcza do dzielnicy muzułmańskiej ........ ostrzeżenia - ostrzeżeniami, a jednak ciągnie nas, aby zapuścić się w zaułki ponownie ( zwłaszcza, że to już ostania szansa na wieczorną aurę, bo jutro opuszczamy to niesamowite miasto ).

Idziemy więc sami (syn zostaje w hostelu) przez palmową promenadę wzdłuż murów i wchodzimy przez Bramę Nową do Dzielnicy Chrześcijańskiej - tu wszystko pięknie świątecznie udekorowane. Nie ma tu za dużo sklepików, zresztą o tej porze większość jest pozamykana , kupujemy tylko pamiątkowa jarmułkę od muzułmanina w chrześcijańskiej dzielnicy i wędrujemy do tej otoczonej zła sławą. Granice miedzy dzielnicami wyznacza tak na prawdę tylko ilość śmieci na uliczkach i ogólnie większy chaos.......ale jest bezpiecznie .......

marianka - 2018-04-06 12:28
Z ostrzeżeniami chyba tak jest, że połowa z nich wydaje się być bezpodstawna. Trzeba dobrze doczytywać i dopytywać się ludzi, żeby naprawdę wiedzieć gdzie i kiedy nie bywać :)

mamaMa
mamaMa - 2018-05-03 22:11
Super, ze jestescie...otwarci na ten jakze "niebezpieczny" swiat!

mirka66 - 2018-06-05 20:12
Cudowne nocne zdjecia.
Nalezy byc ostroznym w kazdym zakontku swiata.

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018