Geoblog.pl    BPE    Podróże    2001 - Hiszpania (Podróż poślubna na Wyspy Kanaryjskie)    obserwatorium astronomiczne
Zwiń mapę
2001
19
wrz

obserwatorium astronomiczne

 
Hiszpania
Hiszpania, de Izana
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 4733 km
 
Z La Laguny kierujemy się w górę i w ciągu 45 minut znaleźliśmy się na wysokosci 2300m n.p.m.- przy wysiadaniu z samochodu odczuliśmy tą róznice wysokosci, nawet zakręciło się nam w głowach. Teraz był czas by nasycić oczy tym dziwnym i egzotycznym dla nas widokiem. Krajobraz wręcz księzycowy, tylko gdzieniegdzie jakaś niska roslinność - nic dziwnego, że kręcono tu "Gwiezdne Wojny". Zatrzymujemy sie chwilę przy obserwatorium atronomicznym - tu kilka informacji na jego temat:

"Jedną z instytucji o światowej renomie funkcjonującej na Teneryfie jest observatorium astronomiczne położone w Parku Narodowym na szczycie Izaña i które należy do Kanaryjskiego Instytutu Astrofizycznego. Instytut współpracuje z najważniejszymi ośrodkami i centrami badawczymi zajmującymi się badaniami astrofizycznymi a także rozwojem technologicznym i jest punktem odniesienia dla wszystkich zainteresowanych zgłębieniem tajników nieba. Observatorium oferuje profesjonalnym astronomom a także zwykłym miłośnikom astronomii dostęp do swoich urządzeń jak też konsultę materiału badawczego. Od kwietnia do grudnia, w każdy piątek, po uprzednim zamówieniu wizyty, można wejść i skorzystać ze specjalnego programu w ramach którego observatorium w sposób zrozumiały i atrakcyjny omawia swoją działalność i osiągnięcia. Dla naukowców są przewidzaine specjalne oferty wraz ze stypendiami na realizację badań.
Czytaj więcej http://www.iac.es/"

Zrobiło się późno, cel naszej przyszłej wyprawy - Pico de Teide pożegnaliśmy w promieniach zachodzącego słońca - wyglądał magicznie i niedostępnie.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (6)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)
Zasoby: 1794 wpisy1794 4031 komentarzy4031 32579 zdjęć32579 78 plików multimedialnych78
 
Moje podróżewięcej
12.07.2018 - 16.07.2018
 
 
16.05.2018 - 20.05.2018