Geoblog.pl    BPE    Podróże    RANKING STACJI NARCIARSKICH    (8,5) Beskid Wyspowy - Laskowa- Kamionna

(8,5) Beskid Wyspowy - Laskowa- Kamionna

Polska, Laskowa

To wspaniałe miejsce mieliśmy okazję odwiedzić w ostatni weekend. Szczerze mówiąc odradzano nam to miejsce więc mąż niechętnie tam zajechał. Ale okazało się, ze stacja jest strzałem w 10 - pomijając, ze właśnie trafilismy na potworny mróz i lodowaty wiatr (a to prawie wiosna).....nie było prawie ludzi, trasa świetnie przygotowana, brak muld.......ciekawe trasy, duzo urozmaicenia. Czynne było już tylko krzesełko (na stacji są jeszcze oprócz tego 3 orczyki), ale to w zupełności wystarczyło, żeby przyznac tej stacji ocenę 9 !!!
Nasze zdjęcia i filmiki nie oddadzą uroku (byliśmy wieczorem przy sporym zachmurzeniu) - piękne zdjęcia znajdują się na ich stronce internetowej - warto obejrzeć !!!

PLUSY:

- bardzo długi wyciąg krzesełkowy (1550m), długa trasa zjazdowa (2000m)
- ciekawe trasy - duże urozmaicenie
- pięknie poprowadzony wyciąg - trasa krzesełka przebiega wąwozem nad szumiącym potokiem, krzesełko prawie do końca osłonięte przed wiatrem, bajeczne widokowo
- brak głośnej muzyki - idealna cisza zapewnia pełen relaks i możliwość nacieszenia się pięknem tego miejsca
- trasa świetnie wyratrakowana (brak muld)
- mały spadek terenu - trasa idealna dla całych rodzin i początkujących - bardzo bezpieczny
- przystępne ceny
- tuż pod wyciągiem hotel z dobrą gastronomią
- nliskośc parkingu

MINUSY:

- dla mnie osobiście trasa zbyt spokojna i o małym skosie (ale to już indywidualne podejscie)
- toporny w obsłudze wyciąg krzesełkowy - uderzenie przy wsiadaniu (piszę o tym, bo muszę wsadzać swojego synka na wyciąg- sam jeszcze nie daje rady - a takie rzeczy mają znaczenie)
- brak gastronomii na górnej stacji - przy pięknej pogodzie przyjemniej ogląda się świat z góry :-))
-dojazd do stacji bardzo wąską i stromą drogą (najpierw była droga, potem wybudowali stację)
- według mnie troszkę mały parking - w sezonie mogą byc trudności z zaparkowaniem

BPE
Blanka, Piotr i Eryk czyli podróże naszej rodzinki
zwiedziła 22% świata (44 państwa)

12.07.2018 - 16.07.2018

16.05.2018 - 20.05.2018